Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 25.06.2018 r. Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Ocena: 1
1 0

Wszystkiego najlepszego Druhu!

KOŁO 13.03.2018 10:09

Wszystkiego najlepszego Druhu!

Przyjęcie – niespodziankę zorganizowała Wartakowska Rodzina dla swego druha Henryka Perzyńskiego, który 8 marca 2018 r. obchodził 70-te urodziny. Zacny jubileusz sprowadził do Koła nie tylko X pokoleń śpiewających harcerzy, czyli wszystkich, którzy obecnie, niedawno a nawet bardzo dawno temu, muzykowali z druhem Henrykiem. Wśród zgormadzonych znalazła się również Rada Wartakowska oraz rodzina i przyjaciele.


Jakim charyzmatycznym trzeba być człowiekiem, by wytworzyć międzypokoleniową, silną i trwałą więź. Na czym polega fenomen Wartaków? Lata mijają, przez Wartaki przewijają się kolejne pokolenia dzieci i młodzieży, a przyjaźń pomiędzy wszystkimi wciąż trwa. Wartaki znajdują powody, by regularnie spotykać się, wspominać i śpiewać, a jednym z ważniejszych powodów, dla którego pokolenia spotkały się w harcówce, były 70-te urodziny ukochanego druha. Człowieka, który wychował, muzycznie wykształcił  i połączył przyjaźnią całe dziesięć pokoleń. Wśród Wartaków relacje utrwalone zostały niekiedy nawet węzłem małżeńskim.

Niespełna 1,5 miesiąca przygotowań wystarczyło, by jednego dnia w jednym miejscu zgromadziło się kilkadziesiąt osób. Niektóre odbyły daleką podróż, przyjechały z zagranicy; przybyły też osoby w stanie błogosławionym. A wszystko po to, by miło zaskoczyć swojego druha, sprawić mu radość i zobaczyć łzy wzruszenia. Największym sukcesem było utrzymanie w tajemnicy tak dużego przedsięwzięcia. Dla druha Henryka przygotowany został dwunastokilogramowy tort w kształcie gitary oraz symboliczne 70 róż. Otrzymał wiele upominków, jednym z najciekawszych jest  lot awionetką nad Kołem. Wieczór upłynął wypełniony wspomnieniami i wspólnym muzykowaniem. Żal było się rozstać.

Gest, na jaki zdobyli się przyjaciele z Wartaków więcej znaczył, niż zapewnienia o szacunku, wdzięczności i sympatii. Choć i tych pewnie nie brakowało…

Przy okazji, przyłączamy się do życzeń.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Jednak grozi katastrofa Michał Kotlarski podejmuje wyzwanie Jak budowano przeprawę - Zupa zamiast betonu ? Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła W sprawie przeprawy, katastrofy i sprostowania Urzędu Miasta Znikające jezioro z satelity Sprostowanie W czwartek o godzinie 12.00 zawyją syreny alarmowe Czytelnicy piszą ... Wrzątek jest , tylko że chłodny Do Wrześni pociągiem