Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 21.05.2018 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 1
1 0

Dzień patrona w ZSEU

Stare Miasto 13.03.2018 08:47

Dzień patrona w ZSEU

W Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie obchodzono po raz trzynasty Dzień Patrona. Święto stało się też okazją do celebrowania Stulecia Odzyskania Niepodległości. Obecnością zaszczyciły ZSEU władze powiatu konińskiego - Pan Starosta Stanisław Bielik, Pan Jan Bartczak - i kuratoryjne - Pan Dyrektor Arkadiusz Chmielewski. Przybyli również dyrektorzy innych instytucji oświatowych, szkół wyższych, średnich i podstawowych, a także instytucji kultury.


Teatr Kreska wystawił sztukę „Chopina spotkania z ojczyzną”. Miłość, Polska, kobiety, historia rządząca ludzkim losem - to główne motywy spektaklu, który wzbudził aplauz. W części oficjalnej wystąpił chór  „Arietta”. Dyrektor ZSEU - Anna Matczak-Gaj w przemówieniu odniosła się do wielu znaczących sukcesów szkoły. Są to m.in. zdobycie laurów w prestiżowych ogólnopolskich konkursach - choćby „Klasa z Nestle Professional" -  i zawodach sportowych. Uczniowie ZSEU szczycą się na przykład tytułem Mistrzów Wielkopolski w tenisie stołowym. Dyrekcja i nauczyciele nagrodzili bardzo liczną grupę młodych ludzi , którzy wzięli udział w różnorodnych akcjach, takich jak nauka języka migowego i konkursach szkolnych.

 

W trakcie uroczystości zaznaczył swą obecność Szkolny Klub Wolontariatu, który od grudnia 2017 do marca 2018 przeprowadził kilkanaście akcji w lokalnej przestrzeni i poza nią. Święto zakończył bankiet przygotowany - jak zwykle - perfekcyjnie.

 

Katarzyna Hryciuk

Z S L i kamieni kupa Data: 13.03.2018 10:01 ID:9932
Niech zgadnę kogo POprosicie PO wyborach ?

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


E - Zatorze Postępactwo, czyli konińskie brednie o tolerancji Dżem, Margaret, Wanda i Banda Niby nic na to nie wskazuje , ale - KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY Czytelnicy piszą - Oświadczenie w sprawie Marszu Tolerancji KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY - Znowu burze Czytelnicy piszą - Przerosło Urząd Miasta Tolerancyjni zaatakowali nietolerancyjnych Czytelnicy piszą - Partanina na Przemysłowej Policjanci po służbie zatrzymali pijanego kierowcę