Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 21.05.2018 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena:

Poszukiwany przez lata zatrzymany

Konin 07.03.2018 16:58

 Poszukiwany przez lata zatrzymany

Policjanci z Wydziału Kryminalnego konińskiej komendy zatrzymali wczoraj w Lesznie 25-latka, który poszukiwany było kilkoma listami gończymi. To kolejne zatrzymanie długo poszukiwanego przestępcy zrealizowane przez konińskich „kryminalnych” na terenie Polski.


Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Koninie zatrzymali 25-letniego byłego mieszkańca Konina, który od 2014 roku ukrywał się przed organami ścigania. Listy gończe rozesłało za nim kilka sądów z Poznania, Wolsztyna oraz z Konina. Ścigany był za włamania, bójki, uszkodzenia mienia oraz kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Dzieciństwo i lata młodości spędził w Koninie, ale kiedy Temida zaczęła „deptać mu po piętach” postanowił wyprowadzić się i zamieszkał w Lesznie. To jednak nie uchroniło go przed odnalezieniem przez policjantów z Wydziału Kryminalnego. We wtorek 6 marca przed godziną 6:00 pojawili się oni w okolicach domu poszukiwanego i kiedy wyjechał z domu podążyli tuż za nim. W zatrzymaniu samochodu na drodze pomogli koledzy z „drogówki” z Leszna. Jak tylko zatrzymali samochód, którym się poruszał, policjanci z Konina natychmiast zajechali mu drogę w celu uniemożliwienia ucieczki, podbiegli do samochodu i zatrzymali zupełnie zaskoczonego 25-latka.

Początkowo podał inne dane osobowe, jak zwykł to robić podczas innych kontroli czy legitymowań, ale policjanci z Konina dobrze wiedzieli jak wygląda i tym razem sztuczka na nic się zdała. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu w Lesznie, ale wkrótce trafi do więzienia, gdyż ciąży na nim wyrok spędzenia tam 2,5 roku. To jeszcze może nie być koniec kłopotów 25-latka, ponieważ wszystkie ścigające go sądy będą teraz mogły zakończyć prowadzone przeciwko niemu postępowania, a jego pobyt w więzieniu może przedłużyć się o następne kilka lat.

Marcin Jankowski


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


E - Zatorze Postępactwo, czyli konińskie brednie o tolerancji Dżem, Margaret, Wanda i Banda Niby nic na to nie wskazuje , ale - KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY Czytelnicy piszą - Oświadczenie w sprawie Marszu Tolerancji KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY - Znowu burze Czytelnicy piszą - Przerosło Urząd Miasta Tolerancyjni zaatakowali nietolerancyjnych Czytelnicy piszą - Partanina na Przemysłowej Policjanci po służbie zatrzymali pijanego kierowcę