Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 20.08.2018 r. Imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela

Ocena:

PTTK - Po Kwiatek dla Ewy

Konin 06.03.2018 13:06

PTTK - Po Kwiatek dla Ewy

W niedzielę (4 marca) Klub Turystyczny PTTK w Koninie przygotował spacer dla konińskich miłośników turystyki pieszej i osób towarzyszących. Z propozycji skorzystała także liczna grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Sławsku pod opieką Małgorzaty Jankowskiej. Marek Chlebicki, przodownik turystyki pieszej PTTK, opracował ciekawe przejście z Paprotni do Borowa, poprzedzone zwiedzaniem kościoła w Krzymowie. W mroźnym powietrzu przejście 5 km zajęło nieco ponad godzinę. Na zamarzniętych ciekach i oczkach wodnych można było zaobserwować ciekawe lodowe kwiaty.


Niemal setka osób dotarła szczęśliwie do Zagrody Borowo, serdecznie witana przez gospodarzy: Jadwigę i Wojciecha Brylów. Ciepła strawa rozgrzała gości, a dla pań były specjalne słodkie trójkąty. Wszystkich uczestników spaceru rozweseliły regionalne przyśpiewki. Kadra Oddziału PTTK zadbała o weryfikację punktów na odznakę „Turysta Ziemi Konińskiej”, a prezes Oddziału PTTK w Koninie Andrzej Łącki podziękował gospodarzom za gościnę.

Na drugi etap z Rożka Brzezińskiego do Konina kilka osób powiódł Zbyszek Szczypkowski, a autobus linii MZK Konin SPACER poprowadził profesjonalnie Jan Grzeszczak. Rajd odbył się dzięki wsparciu Miasta Konin i współpracy z MZK Konin.

Na kolejny spacer PTTK Konin zaprasza 17 marca do gościnnej Goliny. Burmistrz Goliny twierdzi, że powinna już nadchodzić wiosna i szykuje niespodzianki.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Foto - pstryk Stary Konin dziś o 17 Gwałtowna zmiana pogody ! No i jest ! Konińska Pielgrzymka - Niektórzy już u celu ... Konin po nawałnicy Kierowcy TIR-ów będą protestować w piątek, 17 sierpnia NOWY SKLEP LIDL W KONINIE Strażacy z Turku wrócili ze Szwecji Czytelnicy piszą - Chodnik przy nowym Lidlu na Zatorzu Ponad 300 wspaniałych pojechało dla Lenki