Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 23.03.2018 r. Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Ocena:

OSP Turek ma nowy samochód

Turek 05.03.2018 07:51 (18 dni temu)

OSP Turek ma nowy samochód

W niedzielę, 4 marca 2018 r. odbyło się walne zebranie sprawozdawcze, połączone z poświęceniem i przekazaniem nowego samochodu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku. Miasto Turek zakup pojazdu dofinansowało kwotą 370 tys. zł.


W uroczystości związanej z przekazaniem średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego GBA 3,5/25 na podwoziu MAN, o napędzie 4x4, stawili się wszyscy, którzy przyczynili się do jego zakupu, z burmistrzem Romualdem Antosikiem na czele. Miasto bowiem na zakup pojazdu przekazało sumę 370.000 zł.

Zbigniew Rogodziński, prezes OSP Turek, podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu samochodu. Poza Burmistrzem Turku na tej liście znaleźli się m.in. Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu i wielu prywatnych przedsiębiorców z naszego powiatu.

Po poświęceniu pojazdu przez kapelana strażaków, ks. Antoniego Janickiego, nastąpiła prezentacja nowego nabytku.

Samorząd Miasta Turek wspiera OSP w Turku. Poza dofinansowaniem do zakupu samochodu, od 2015 roku Miasto przekazało OSP Turek 180 tys. zł na zapewnienie gotowości bojowej, tj. m.in. na ekwiwalenty za udział w szkoleniach czy doposażenie w niezbędny sprzęt.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Sprawdzą wszystkie grunty i budynki KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY XXI Ogólnopolskie Targi Wierzby i Wikliny „Salix” 2018 Wyburzanie na Kolskiej Pani Dzielnicowa Czytelnicy piszą ... -Brak Plusa ? Czytelnicy piszą - Komunikacja zastępcza Marta z IVb w Golinie na podium Wypadek z udziałem samochodu wojsk amerykańskich Tajemniczy grzmot nad Koninem i okolicami