Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 20.08.2018 r. Imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela

Ocena: 1
1 0

Turek buduje mieszkania socjalne

Turek 21.02.2018 15:04

Turek buduje mieszkania socjalne

Zbliża się końca budowa trzech budynków z mieszkaniami socjalnymi przy ul. Zdrojki Lewe w Turku. Miasto na tę inwestycję pozyskało dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.


Prace budowlane na Zdrojkach Lewych ruszyły wiosną ubiegłego roku. Wykonawcą inwestycji jest Firma Ogólnobudowlana INSTALTECH z Włocławka. Na ogrodzonym terenie budowy powstały trzy budynki parterowe, każdy ocieplony. Aktualnie trwają prace wewnątrz budynków, gdzie powstaje czternaście lokali socjalnych. W mieszkaniach tych będzie mogło zamieszkać ok. 45 osób.

Każde z mieszkań, zgodnie z aktualnymi przepisami w tym zakresie, wyposażone zostanie w łazienkę, piec i kuchnię gazową. W budynkach powstają również pomieszczenia gospodarcze, np. do magazynowania opału. Zagospodarowany zostanie także teren wokół budynków, gdzie wybudowane będą m.in. parkingi.

 

Prace budowlane mają zakończyć się wiosną tego roku. Szacuje się, że pierwsi lokatorzy w nowych budynkach na Zdrojkach Lewych zamieszkają w drugiej połowie roku.

 

Miasto Turek na budowę budynków z lokalami socjalnymi pozyskało dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego, w wysokości ponad 600 tys. zł. Planowany koszt inwestycji wynosi ok. 1,7 mln zł.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Foto - pstryk Stary Konin dziś o 17 Gwałtowna zmiana pogody ! No i jest ! Konińska Pielgrzymka - Niektórzy już u celu ... Konin po nawałnicy Kierowcy TIR-ów będą protestować w piątek, 17 sierpnia NOWY SKLEP LIDL W KONINIE Strażacy z Turku wrócili ze Szwecji Czytelnicy piszą - Chodnik przy nowym Lidlu na Zatorzu Ponad 300 wspaniałych pojechało dla Lenki