Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 20.05.2018 r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Ocena:

Karnawałowy spacer z PTTK

konin 13.02.2018 08:33

Karnawałowy spacer z PTTK

W ostatnią sobotę karnawału Klub Turystyczny PTTK w Koninie poprowadził mieszkańców Konina spacerkiem z Grabowca do Tarnowskiego Młyna. Trasa wiodła malowniczymi południowymi stokami Pagórków Złotogórskich, znakowanym szlakiem „Podkuta szóstka”.


Piechurzy pokonali 5 kilometrów, po drodze odwiedzając gospodarstwo agroturystyczne „Jaśmin”. Najmłodsi ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie pod opieką Ewy Woźniak skorzystali z zamarzniętych ślizgawek w olszynach. Wszyscy mieli okazję zdobyć punkty na odznakę „Turysta Ziemi Konińskiej”.

Do Tarnowskiego Młyna dojechali rowerzyści i automobiliści. Gospodarze placu rekreacyjnego - członkowie Stowarzyszenia „Tarnowski Młyn z Tradycją ku Przyszłości” - przygotowali informacje historyczne o swojej miejscowości i mnóstwo atrakcji. Jan Czaja z Helenowa użyczył nagłośnienia, dzięki czemu zabawa przy ognisku była iście karnawałowa.

Podczas pożegnań padły obietnice obustronnej współpracy w przyszłości. Dojazd do Grabowca i powrót z Tarnowskiego Młyna zapewniła linia specjalna SPACER konińskiego MZK z niezawodnym kierowcą Janem Grzeszczakiem.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Postępactwo, czyli konińskie brednie o tolerancji E - Zatorze Dżem, Margaret, Wanda i Banda Wiadomość dobra i zła Niby nic na to nie wskazuje , ale - KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY Czytelnicy piszą - Oświadczenie w sprawie Marszu Tolerancji KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY - Znowu burze Czytelnicy piszą - Przerosło Urząd Miasta Tolerancyjni zaatakowali nietolerancyjnych Czytelnicy piszą - Partanina na Przemysłowej