Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 20.05.2018 r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Ocena:

20. Zimowa Spartakiada Mieszkańców Wsi

Konin 13.02.2018 08:01

20. Zimowa Spartakiada Mieszkańców Wsi

Jedenaście gmin wzięło udział w 20. jubileuszowej Zimowej Powiatowej Spartakiadzie Mieszkańców Wsi, która rozpoczęła się 4 lutego w Kleczewie i zakończyła 10 lutego w Żychlinie. Zwycięzcą po raz kolejny z rzędu została gmina Rychwał.


W zmaganiach rywalizowali sportowcy z 11 gmin powiatu konińskiego: Golina, Rychwał, Stare Miasto, Rzgów, Kazimierz Biskupi, Wilczyn, Kleczew, Kramsk, Skulsk, Krzymów i Wierzbinek. Przedstawiciele drużyn współzawodniczyli w 8 konkurencjach: podnoszenie ciężarka 17,5 kg, rzut lotką do tarczy, przeciąganie liny, konkurs wiedzy o Ludowych Zespołach Sportowych w Wielkopolsce, wielobój rekreacyjny, rzuty karne do bramki, halowa piłka nożna mężczyzn oraz piłka siatkowa kobiet i mężczyzn.

W klasyfikacji ogólnej najlepszą gminą 20. Zimowej Powiatowej Spartakiady Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego została Gmina Rychwał, drugie miejsce przypadło Gminie Kleczew, a III miejsce - Gminie Golina. W poszczególnych konkurencjach najlepsi byli:
- Gmina Golina – podnoszenie ciężarka 17,5 kg (kat. powyżej 80 kg),
- Gmina Kazimierz Biskupi – podnoszenie ciężarka 17,5 kg (kat. do 80 kg),
- Gmina Rychwał i Gmina Krzymów – wielobój rekreacyjny,
- Gmina Rychwał – przeciąganie liny,
- Gmina Rychwał – rzut lotką do tarczy,
- Gmina Rychwał – rzuty karne do bramki,
- Gmina Rychwał – konkurs wiedzy LZS.
- Gmina Wilczyn – piłka siatkowa mężczyzn,
- Gmina Rychwał – piłka siatkowa kobiet,
- Gmina Golina – halowa piłka nożna mężczyzn.

Najlepszym sportowcom Spartakiady puchary i medale wręczył Władysław Kocaj – wicestarosta koniński oraz Anna Matczak-Gaj – dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Zwycięzcy w wyżej wymienionych konkurencjach będą reprezentować powiat w finale spartakiady wojewódzkiej w Wolsztynie 4 marca 2018 r.
– W grach zespołowych o awans drużyny muszą walczyć jeszcze w półfinałach: gmina Wilczyn w piłce siatkowej mężczyzn, gmina Rychwał w piłce siatkowej kobiet oraz gmina Golina w halowej piłce nożnej mężczyzn. Zwycięzców, którym sukces zapewni jednocześnie start w finale wojewódzkim odbędzie się 25 lutego 2018 roku w Rychwale i Golinie – tłumaczy Karol Baranowski ze Starostwa Powiatowego w Koninie.
 
Organizatorem 20. Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego był Wydział Edukacji i Spraw Społecznych konińskiego Starostwa.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Postępactwo, czyli konińskie brednie o tolerancji E - Zatorze Dżem, Margaret, Wanda i Banda Wiadomość dobra i zła Niby nic na to nie wskazuje , ale - KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY Czytelnicy piszą - Oświadczenie w sprawie Marszu Tolerancji KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY - Znowu burze Czytelnicy piszą - Przerosło Urząd Miasta Tolerancyjni zaatakowali nietolerancyjnych Czytelnicy piszą - Partanina na Przemysłowej