Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 20.05.2018 r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Ocena:

Spór o biogazownię

Władysławów 12.02.2018 10:38

Spór o biogazownię

w Szkole Podstawowej w Natalii odbyło się spotkanie z mieszkańcami Leonii, Natalii oraz Skarbek w sprawie propozycji budowy biogazowni rolniczej na terenach przeznaczonych pod inwestycje, przyległych do autostrady A2.
Obecni byli przedstawiciele samorządu Gminy Władysławów – Wójt Krzysztof Zając, Zastępca Wójta Piotr Szewczyński oraz pracownicy referatu  gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.
Na spotkanie z mieszkańcami przybyli również przedstawiciele firmy chcącej zainwestować w budowę tego typu obiektu na terenie Gminy Władysławów.


W przygotowanej prezentacji omawiali proces produkcji energii elektrycznej z produktów pochodzenia rolniczego oraz przedstawili korzyści jakie niesie za sobą taka inwestycja.
Według nich budowa takiego obiektu to nie tylko korzyści dla gminy z tytułu podatków ale również dla mieszkańców – okolicznych rolników. Wśród nich wymienić można: powstanie nowych miejsc pracy, możliwość ogrzewania gospodarstw domowych czy sprzedaż produktów rolnych i bioodpadów do biogazowni.  Wspominał o nich w swoim wystąpieniu Wójt Gminy Władysławów Krzysztof Zając przytaczając przykłady gmin, w których taka współpraca funkcjonuje.
Proponowana technologia biogazowni zakładała funkcjonowanie biogazowni – odmiennie niż w innych gminach – według rodzimej, polskiej technologii. Oznaczałoby to że wszelkie ewentualne naprawy można by wykonywać bez rozszczelnienia kopuły – reaktora, a co za tym idzie bez emisji nieprzyjemnych zapachów.
Niestety wszystkie przedstawione argumenty nie przekonały mieszkańców do budowy biogazowni w ich sąsiedztwie.
Na koniec Wójt Krzysztof Zając podkreślił, że nie zostanie wybudowana biogazownia wbrew woli mieszkańców. Podkreślił przy tym, że jednak prawdopodobnie tracimy kolejnego inwestora na terenie Gminy Władysławów.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Postępactwo, czyli konińskie brednie o tolerancji E - Zatorze Dżem, Margaret, Wanda i Banda Wiadomość dobra i zła Niby nic na to nie wskazuje , ale - KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY Czytelnicy piszą - Oświadczenie w sprawie Marszu Tolerancji KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY - Znowu burze Czytelnicy piszą - Przerosło Urząd Miasta Tolerancyjni zaatakowali nietolerancyjnych Czytelnicy piszą - Partanina na Przemysłowej