Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 21.05.2018 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena: 1
1 0

Dekada Konin sponsorem roku

Konin 12.02.2018 08:58

Dekada Konin sponsorem roku

Spółka Dekada Konin zdobyła statuetkę „Złotego Konia” w kategorii Sponsor Roku - Za Serce. Nagrodaprzyznawana jestprzez Miasto Konin firmom i instytucjom za wybitne osiągnięcia w biznesie i działania na rzecz Konina. Dekada SA, inwestor i deweloper,zbuduje w mieście zintegrowane centrum handlowo-komunikacyjne. Mieszkańcy zyskają nowy obiekt komercyjny oraz dwa nowoczesne dworce.Inwestycja realizowana jest we współpracy z Xcity Investment Sp. z o.o., spółką należącą do Grupy PKP.


Konkurs o statuetkę „Złotego Konia” zorganizowany zostałw tym roku już po raz 21. Nagroda przyznana został w czterech kategoriach: Mikroprzedsiębiorstwo Roku, Mała i Średnia Firma Roku, Sponsor Roku – Za Serce oraz Człowiek Roku.Tegoroczne statuetki zostały wręczone podczas Gali Konińskiego Biznesu, 2 lutego w Konińskim Domu Kultury. Spółka Dekada Koninzdobyła statuetkę „Złotego Konia” w kategorii Sponsor Roku – Za Serce.

– Serdecznie gratuluję w imieniu Pana Prezydenta Józefa Nowickiego wszystkim nominowanym, szczególnie tym, którzy otrzymali statuetkę „Złotego Konia”, w tym Dekadzie Konin. Spółka, oprócz tego, że wybuduje w naszym mieście nowoczesny dworzec kolejowy i autobusowy wraz z centrum handlowo-komunikacyjnym, wsparła także budowę sali gimnastycznej, sportowo-rehabilitacyjnej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Koninie. Budowa ta jest dla Miasta priorytetem, spowodowanym pilną potrzebą dzieci i ich rodziców. Przyspieszenie o rok tej inwestycji byłoby niemożliwe bez wsparcia naszych darczyńców. To bardzo ważne dla naszej lokalnej, konińskiej społeczności. Jeszcze raz w imieniu Pana Prezydenta i mieszkańców naszego miasta bardzo dziękuję za ten niezwykły gest – komentuje Sebastian Łukaszewski, Zastępca Prezydenta Konina.  

– Statuetka „Złotego Konia” to dla nas duże wyróżnienie i potwierdzenie, że nasze działaniawpisują się w oczekiwania i potrzeby mieszkańców Konina i okolic mówi Aleksander Walczak, Prezes Zarządu Dekada SA.– Przyszłym klientom Dekady Konin, a w szczególności osobom korzystającym z dworców zapewnimy kompleksową ofertę handlowo-usługową. Nasze centrum handlowe w Koninieto również nowe miejsca pracy oraz szansa na rozwój dla lokalnych przedsiębiorcówdodaje A. Walczak.

Dekada Konin zlokalizowana będzie w ścisłym centrum miasta, przy ul. Kolejowej i ul. Dworcowej. Inwestycja obejmuje nowy dworzec kolejowy, autobusowy oraz centrum handlowe typu stripmall – jednopoziomowy obiekt podzielony na lokale z wejściami bezpośrednio z parkingu, który połączy oba dworce. Łączna powierzchnia obiektu wynosić będzie około 6 tys. mkw. Wygodny parking przed centrum umożliwi zaparkowanie 180 samochodów. Dodatkowo, na dachu wybudowanych zostanie 100 miejsc postojowych w systemie Park&Ride (Parkuj i Jedź). Koncepcję architektoniczną inwestycji przygotowała Pracownia Air Projekt z Warszawy.

Budowa Dekady Konin ruszy wiosną 2018 roku. Otwarcie planowane jest w I połowie 2019 roku.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Postępactwo, czyli konińskie brednie o tolerancji E - Zatorze Dżem, Margaret, Wanda i Banda Wiadomość dobra i zła Niby nic na to nie wskazuje , ale - KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY Czytelnicy piszą - Oświadczenie w sprawie Marszu Tolerancji KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY - Znowu burze Czytelnicy piszą - Przerosło Urząd Miasta Tolerancyjni zaatakowali nietolerancyjnych Czytelnicy piszą - Partanina na Przemysłowej