Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 27.05.2018 r. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Ocena:

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Kleczew 12.02.2018 08:51

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się 9 lutego 2018 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Budzisławiu Kościelnym.


W eliminacjach gminnych XLI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu gminy i miasta Kleczew. Do eliminacji gminnych przystąpiło w sumie 18 uczniów, 5 w grupie I (klasy I-VI szkół podstawowych), 4 w grupie II (klasy VII szkół podstawowych oraz II i III szkół gimnazjalnych) i 9 w grupie III (szkoły ponadgimnazjalne).

Uczniowie mieli do rozwiązania testy z pytaniami z różnych dziedzin pożarnictwa m.in. przepisów prawnych związanych z ochroną przeciwpożarową, wyposażenia straży pożarnej, taktyki działań ratowniczo-gaśniczych, ratownictwa chemiczno – ekologicznego, medycznego oraz historii straży pożarnej. Finał turnieju to odpowiedź ustna przed jury na trzy wylosowane pytania dla trzech najlepszych uczniów z każdej grupy po części pisemnej. Rozgrywka ta wyłoniła laureatów konkursu.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Prezes Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Kleczewie dh Stanisław Maciejewski. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury pod przewodnictwem dh Stanisława Maciejewskiego w składzie: dh Andrzej Herudziński – Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej w Kleczewie i dh Marek Łuczak – członek Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Koninie.

W wyniku eliminacji powiatowych wyłoniono następujących laureatów w poszczególnych grupach wiekowych. 

I grupa wiekowa:

1 miejsce – Kinga Musiał ze Szkoły Podstawowej w Sławoszewku,

2 miejsce – Patrycja Gościmska z Zespołu Szkolno – Przedszkolenego w Kleczewie,

3 miejsce – Oliwia Wareńczak ze Szkoły Podstawowej w Budzisławiu Kościelnym.

 

II grupa wiekowa;

1 miejsce – Filip Łukasiewicz ze Szkoły Podstawowej w Sławoszewku,

2 miejsce – Róża Sobczak z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Budzisławiu Kościelnym,

3 miejsce – Małgorzta Banaszak z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kleczewie.

 

III grupa wiekowa:

1 miejsce – Wiktoria Baran,

2 miejsce – Natalia Szymańska,

3 miejsce – Marta Zabierek

Wszystkie uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie.

Wymienieni laureaci otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane przez samorząd gminy i miasta Kleczew.

Wyróżniono i podziękowano również opiekunów, a więc osoby przygotowujące młodzież do udziału w tym niełatwym turnieju.

Zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych reprezentować będą gminę i miasto Kleczew na eliminacjach powiatowych.

 

Jak stwierdził dh Stanisław Maciejewski – każdy startujący przygotowania prowadził własnym rytmem, z własnym zamysłem na przyswojenie danego działu pożarnictwa. Dla wielu OTWP to turniej jak każdy inny – żeby wygrać, trzeba ćwiczyć.

Dh Andrzej Herudziński stwierdził, że – zakres tematyczny turnieju jest bardzo trudny, czasami same chęci i pasja to za mało. Sam start w konkursie kosztuje wiele wyrzeczeń i przydaje obowiązków. Sukces jest oczywiście zasługą zaangażowania i ogromnego wysiłku uczestników turnieju. Myślę jednak, że mają w nim swój udział i inni.

Uczestnicy OTWP w Kleczewie stwierdzili, że wszystkim pomoc zaoferowała najbliższa ochotnicza straż pożarna, czy to zapraszając do garaży OSP, czy organizując transport przed finałem. Dziękując za nagrody twierdzili, że nie są one najważniejsze, ale jednak motywują do działania i będą pamiątką na całe życie.

Wsparcia dodawali im także najbliżsi, którzy trzymali kciuki i wierzyli do końca – każdy w swojego faworyta.

Magdalena Strajch


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


E - Zatorze Zmarł ksiądz prałat Jan Andrzejczak, były proboszcz parafii w Pyzdrach Postępactwo, czyli konińskie brednie o tolerancji Jeszcze gorzej do Warszawy Niby nic na to nie wskazuje , ale - KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY Budujemy mosty... Czytelnicy piszą - Oświadczenie w sprawie Marszu Tolerancji Tolerancyjni zaatakowali nietolerancyjnych Komunikat ostrzegawczy - Deszcze Czytelnicy piszą - Partanina na Przemysłowej