Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 20.05.2018 r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Ocena: 5
5 0

Konin, którego nie ma - Róg Staszica

Konin 10.02.2018 13:38

Konin, którego nie ma - Róg Staszica

No i dzięki Panu Sochackiemu mamy kolejne, nostalgiczne, zdjęcie z Konina. Róg Trzeciego Maja i Staszica. W oddali, za mgłą, widać przepiękną, konińską Farę. No ale o Farze napisano i powiedziano już prawie wszystko. Nas interesuje dziś  kamieniczka na narożniku.


Gdy spłonął pierwszy koniński, gotycki jeszcze ratusz, w tym, wynajętym domu, mieściła się tymczasowa siedziba Rady Miasta. Potem, za zaborów, w kamieniczce tej znajdował się szpital dla stacjonujących w Koninie wojsk rosyjskich.

Ja pamiętam ten dom już bardziej z widocznego na zdjęciu sklepu „ Drogeria”. Był on właściwie „ od zawsze”, w nim Mama kupowała  Tacie na imieniny „ Wodę Polarną po goleniu”. Dziś w tym miejscu znajduje się cukiernia.

Zwróćcie Państwo uwagę na neony na sklepie. Było ich w mieście dużo więcej i Konin nie był taki ciemny i ponury , jak obecnie.

ewunia Data: 11.02.2018 20:45 ID:9704
W tej drogerii pracowała pani Derbiszewska
pol Data: 13.02.2018 10:54 ID:9707
Dzisiaj jest tam porządna cukiernia.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Postępactwo, czyli konińskie brednie o tolerancji E - Zatorze Dżem, Margaret, Wanda i Banda Wiadomość dobra i zła Niby nic na to nie wskazuje , ale - KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY Czytelnicy piszą - Oświadczenie w sprawie Marszu Tolerancji KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY - Znowu burze Czytelnicy piszą - Przerosło Urząd Miasta Tolerancyjni zaatakowali nietolerancyjnych Czytelnicy piszą - Partanina na Przemysłowej