Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 27.05.2018 r. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Ocena:

Odblaskowy Grzegorzew

KOŁO 10.02.2018 13:16

Odblaskowy Grzegorzew

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kole wspólnie z Wójtem Gminy Grzegorzew rozdawali kamizelki i zawieszki odblaskowe dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Grzegorzewie. Wręczenie upominków było poprzedzone prelekcją dotyczącą bezpiecznego wypoczynku podczas ferii.


W spotkaniu wzięli udział uczniowie w wieku wczesnoszkolnym. Policjanci omówili zasady bezpiecznego spędzania czasu w trakcie ferii zimowych, w tym bezpiecznej jazdy na sankach czy też korzystania z akwenów wodnych. Przypomniano wszystkim kogo należy powiadomić, gdy staniemy się świadkami sytuacji, w której druga osoba potrzebuje pomocy, a także jak należy zachować się w kontaktach z nieznajomymi. Mundurowi wyświetlili profilaktyczny film animacyjny, który pomógł dzieciom utrwalić przekazaną wiedzę. Wiele uwagi funkcjonariusze poświęcili bezpiecznemu poruszaniu się po drodze. Dzieci dowiedziały się jak należy poruszać się po drodze, szczególnie w miejscach, gdzie nie ma chodników, a także gdy na dworze jest już ciemno. Mundurowi poinformowali jak ważną rolę odgrywa noszenie odblaskowych elementów odzieży.

W spotkaniu wzięła udział również Wójt Gminy Grzegorzew Pani Bożena Dominiak, która w ramach zorganizowanej akcji „Odblaskowa Gmina Grzegorzew” zakupiła dla dzieci kamizelki i zawieszki odblaskowe. Wraz z funkcjonariuszami przekazała je dzieciom. To kolejne wspólne działania prewencyjne prowadzone na rzecz poprawy bezpieczeństwa.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


E - Zatorze Zmarł ksiądz prałat Jan Andrzejczak, były proboszcz parafii w Pyzdrach Postępactwo, czyli konińskie brednie o tolerancji Jeszcze gorzej do Warszawy Niby nic na to nie wskazuje , ale - KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY Budujemy mosty... Czytelnicy piszą - Oświadczenie w sprawie Marszu Tolerancji Tolerancyjni zaatakowali nietolerancyjnych Komunikat ostrzegawczy - Deszcze Czytelnicy piszą - Partanina na Przemysłowej