Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 21.05.2018 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena:

Moja opowieść o świętym Mikołaju

Koło 09.02.2018 14:54

Moja opowieść o świętym Mikołaju

W siedzibie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole - 8 lutego br. - odbyło się uroczyste podsumowanie ogólnopolskiego konkursu literackiego „Moja opowieść o świętym Mikołaju”. Organizatorami konkursu byli: z ramienia Specjalnego Ośrodka Szklono-Wychowawczego w Kole – Krystyna Wasilewska i Anna Jachnik, z ramienia PiMBP w Kole – Aleksandra Kowalska i Anna Pietruszka. Patronat honorowy nad konkursem sprawował Starosta Kolski - Wieńczysław Oblizajek, patronat medialny objęła Telewizja Kablowa SM oraz portale: e-kolo.pl i okraglemiasto.pl


Na konkurs adresowany do dzieci i młodzieży szkolnej oraz osób dorosłych, nadesłano 38 prac literackich z całej Polski (7 województw, 21 miejscowości). Jury uhonorowało 13 osób, w kategoriach:
 
klasy 1-3 szkół podstawowych:

 1. Julię Kujawę
 2. Natalię Rosiak
 3. Weronikę Kucharską

klasy 4-6 szkół podstawowych

 1. Aleksandrę Koniarczyk
 2. Marię Jaskólską
 3. Jana Dalentkę

klasy 7 szkół podstawowych i gimnazjów:

 1. Magdalenę Jabłońską, Bartosza Mikołajczewskiego
 2. Maję Polaszek
 3. Aleksandrę Żądło

dorośli:

 1. Grażynę Gołdych,Izabelę Michtę
 2. Joannę Kwiatkowską
 3. Nagrody przyznali również: Starosta Kolski - kolance Grażynie Gołdych; Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „Przyjaciele Świętego Mikołaja” –  Bartoszowi Mikołajczewskiemu z Chocenia; wychowankowie SOSW w Kole - Izabeli Michcie z Sosnowca.
   
  Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Starostwo Kolskie, SOSW w Kole, PiMBP w Kole oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „Przyjaciele Świętego Mikołaja”.
   
  Laureaci konkursu odbierali nagrody z rąk: Zenona Wasiaka, Naczelnika Wydziału Promocji, Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Kole, Aleksandry Kowalskiej, dyrektora PiMBP w Kole, Anety Brdyś, prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „Przyjaciele Świętego Mikołaja”, Anny Pietruszki z PiMBP w Kole i Anny Jachnik z SOSW w Kole.
   
  Krystyna Wasilewska, podsumowując konkurs, podziękowała Twórcom za to, że dzięki ich utworom wychowankowie SOSW w Kole mieli możliwość poszerzenia wiedzy o swoim wyjątkowym Patronie – Świętym Mikołaju.

  Organizatorzy konkursu zapewnili, że wszystkie nagrodzone prace znajdą swoje godne miejsce w Izbie Patrona w SOSW w Kole i na pewno będą często czytane, i to nie tylko w okresie przedświątecznym.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Postępactwo, czyli konińskie brednie o tolerancji E - Zatorze Dżem, Margaret, Wanda i Banda Wiadomość dobra i zła Niby nic na to nie wskazuje , ale - KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY Czytelnicy piszą - Oświadczenie w sprawie Marszu Tolerancji KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY - Znowu burze Czytelnicy piszą - Przerosło Urząd Miasta Tolerancyjni zaatakowali nietolerancyjnych Czytelnicy piszą - Partanina na Przemysłowej