Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 27.05.2018 r. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Ocena:

Jubileusz Pożycia Małżeńskiego w gminie Stare Miasto

Stare Miasto 09.02.2018 14:44

Jubileusz Pożycia Małżeńskiego w gminie Stare Miasto

W czwartek 8 lutego br. odbył się Jubileuszu Pożycia Małżeńskiego. Uroczystość organizowana jest w gminie Stare Miasto od 1973 roku. Pierwsze jubileusze odbywały się w remizach OSP oraz  w Urzędzie Gminy. Współcześnie jubileusze organizowane są zamiennie w restauracjach znajdujących się na terenie gminy Stare Miasto. Tegoroczny odbył się w Restauracji „Ranczo” w Kazimierowie.


Witając przybyłych gości Wójt Gminy Ryszard Nawrocki przypomniał, że zgodnie z Konstytucją RP małżeństwo i rodzina znajdują się pod opieką i ochroną prawa. W swoim przemówieniu podkreślił również fakt, że wszyscy zgromadzeni małżonkowie są wzorem dla młodego pokolenia, które wchodzi w dorosłość i związki małżeńskie. Na zakończenie Ryszard Nawrocki poprosił małżonków o wzajemne podziękowanie sobie za zgodny, szczęśliwy i trwały związek.

W tegorocznym, 45 Jubileuszu, nagrodzonych zostało ponad sto małżeństw. Wójt odznaczył medalem Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie 13 par obchodzących Jubileusz Złotych Godów. Przewodnicząca Rady Gminy Pani Halina Turajska wraz z wiceprzewodniczącym Rady Gminy Lesławem Wejmanem i Skarbnikiem Panią Jolantą Sobczak wręczyli dyplomy z okazji Srebrnych Godów 73 parom. Specjalnymi gośćmi uroczystości było 20 par z ponad 60. letnim stażem małżeńskim, spośród których Państwo Rozalia i Wacław Ławniczakowie oraz Marianna i Józef Brzęccy, obchodzą 70. rocznice ślubu.

Wszystkie pary nagrodzone zostały kwiatami, okolicznościowymi gratulacjami oraz toastem za ich pomyślność.

Oprawę uroczystości zapewnił zespół muzyczny Zarys, a program artystyczny dla zaproszonych gości przygotowali i przedstawili uczniowie ze Szkół Podstawowych w Liścu Wielkim i Starym Mieście.

Janusz Frysiak


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


E - Zatorze Zmarł ksiądz prałat Jan Andrzejczak, były proboszcz parafii w Pyzdrach Postępactwo, czyli konińskie brednie o tolerancji Jeszcze gorzej do Warszawy Niby nic na to nie wskazuje , ale - KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY Budujemy mosty... Czytelnicy piszą - Oświadczenie w sprawie Marszu Tolerancji Tolerancyjni zaatakowali nietolerancyjnych Komunikat ostrzegawczy - Deszcze Czytelnicy piszą - Partanina na Przemysłowej