Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 27.05.2018 r. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Ocena:

Instalacja fotowoltaiczna w RSZ w Koninie.

Konin 09.02.2018 14:27

Instalacja fotowoltaiczna w RSZ w Koninie.

Świat oszalał na punkcie ekologii. Bycie eko jest trendy, wystarczy spojrzeć na gwiazdy wielkiego ekranu. Ludzie chętnie angażują się w różne akcje ekologiczne. To dobrze, że jest moda na coś, co niesie korzyści dla nas samych i naszej planety.


Wychodząc naprzeciw tym zapotrzebowaniom, postanowiliśmy wdrożyć w naszej szkole edukację ekologiczną. Udało się nam uruchomić działającą instalację fotowoltaiczną. Zasada działania jak i konkretne parametry pracy są prezentowane w szkole i na stronie https://www.solarweb.com/Home/GuestLogOn?pvSystemid=2e9068c8-6bff-438b-a828-aa3b77540886 Zmierzone parametry pracy są na bieżąco przeliczane w ilość niewyemitowanego CO2 a następnie na ilość przejechanych kilometrów samochodem, czy ilość oszczędzonych drzew. Moc zainstalowanych paneli słonecznych to 3KW. Przewidywana roczna produkcja energii elektrycznej to 3000 KWh. Przewidujemy dalszą edukację związaną z energią ekologiczną, dlatego prowadzimy zajęcia opisujące produkcję energii elektrycznej z energii słonecznej.Naszym celem jest pełna znajomość energii wiatru, instalacji solarnych i pomp ciepła. Ponieważ wielu naszych uczniów pochodzi z terenów wiejskich, zamierzamy też propagować produkcję biogazu z obornika. Również przyczyni się to do zmniejszenia zanieczyszczeń. Cieszymy się, że nasze starania spotykają się z powszechnym zainteresowaniem uczniów, którzy już zaczynają tworzyć swoje biznesplany.

Katarzyna Bartczak


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


E - Zatorze Zmarł ksiądz prałat Jan Andrzejczak, były proboszcz parafii w Pyzdrach Postępactwo, czyli konińskie brednie o tolerancji Jeszcze gorzej do Warszawy Niby nic na to nie wskazuje , ale - KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY Budujemy mosty... Czytelnicy piszą - Oświadczenie w sprawie Marszu Tolerancji Tolerancyjni zaatakowali nietolerancyjnych Komunikat ostrzegawczy - Deszcze Czytelnicy piszą - Partanina na Przemysłowej