Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 21.05.2018 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena:

O czym szumi wiatr, gdy zapada zmrok

Turek 07.02.2018 10:54

O czym szumi wiatr, gdy zapada zmrok

Bibliotekarze ze Szkoły Podstawowej nr 5 im UNICEF w Turku promując czytelnictwo, zachęcają dzieci do aktywnego uczestnictwa w różnorodnych wydarzeniach czytelniczych. Tym razem zaprosili uczniów klas V z miasta i gminy Turek do napisania konkursowego opowiadania z dreszczykiem pn. „O czym szumi wiatr, gdy zapada zmrok”.


Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Nauczyciele wybierali 3 prace konkursowe na szczeblu szkolnym, które kwalifikowały się do etapu międzyszkolnego.
 
5 lutego 2018r. w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 5 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Jury w składzie: Ewelina Derucka - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku, Ewa Kiwak – kierownik Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Koninie, filia w Turku oraz Mirosława Mielczarek – instruktor kulturalno –oświatowy Miejskiego Domu Kultury w Turku, które wysłuchało prezentacji najlepszych prac odczytanych osobiście przez autorów. Wszystkie opowiadania prezentowały bardzo wysoki poziom literacki, uczniowie wykazali się ogromną wyobraźnią i wrażliwością na piękno języka polskiego.
 
Po burzliwej naradzie jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce – Bartosz Majda ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku za opowiadanie „W drodze do domu”, II miejsce – Lena Fryga ze Szkoły Podstawowej nr 1 za opowiadanie „Tajemnice szkolnego archiwum”, III miejsce – przedstawicielka gospodarzy ze Szkoły Podstawowej nr 5 Patrycja Pietrzak za opowiadanie „Przygoda na strychu”. Wyróżnione prace to „Tajemnica opuszczonego domu” Ksawerego Rosiaka ze Szkoły Podstawowej w Chlebowie oraz „Tajemnicza sukienka” autorstwa Adama Wieczorkiewicza ze Szkoły Podstawowej nr 1.
 
Aby podkreślić nastrój grozy, odczytywanym utworom towarzyszyła prezentacja multimedialna ilustrująca teksty oraz tajemnicza muzyka. Teksty napisane przez uczniów klas V pokazały, że w dobie powszechnej cyfryzacji dzieci interesują się słowem literackim, posiadają ogromną wyobraźnię i wrażliwość.
Konkurs przygotowali nauczyciele bibliotekarze Szkoły Podstawowej nr 5 im. UNICEF Katarzyna Dobrowolska, Jolanta Szczepaniak i Agnieszka Mądrachowska przy współpracy z bibliotekarzami i polonistami szkół, które przystąpiły do konkursu.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Postępactwo, czyli konińskie brednie o tolerancji E - Zatorze Dżem, Margaret, Wanda i Banda Wiadomość dobra i zła Niby nic na to nie wskazuje , ale - KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY Czytelnicy piszą - Oświadczenie w sprawie Marszu Tolerancji KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY - Znowu burze Czytelnicy piszą - Przerosło Urząd Miasta Tolerancyjni zaatakowali nietolerancyjnych Czytelnicy piszą - Partanina na Przemysłowej