Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 22.04.2018 r. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Ocena:

Bezpieczne Ferie 2018

Konin 12.01.2018 16:29

Bezpieczne Ferie 2018

W najbliższy poniedziałek 15 stycznia uczniowie z niektórych województw rozpoczną ferie zimowe. Dlatego też kierowcy muszą spodziewać się większej ilości kontroli – ruszają policyjne działania „Bezpieczne Ferie 2018”.


Ferie zimowe, jak każda dłuższa przerwa w nauce, generują zwiększony ruch na drogach. Nie może to pozostać bez zwiększonego nadzoru ze strony policji. Dlatego też już dzisiaj mundurowi rozpoczynają działania „Bezpieczne Ferie 2018”. Nasilona liczba kontroli prowadzona będzie do 25 lutego.

Policjanci skupią się przede wszystkim na sposobie przewożenia pasażerów – szczególnie tych najmłodszych – czy przewożeni są w odpowiednich dla nich urządzeniach oraz na sposobie przewożenia bagażu charakterystycznego dla zimowych wyjazdów, a więc nart, desek czy innego podobnego sprzętu. Nieprawidłowy sposób zamocowania takich sprzętów np. na dachu samochodu podczas gwałtownego hamowania bądź zderzenia może urwać się i stanowić dodatkowe śmiertelne zagrożenie dla uczestników ruchu.

Oczywiście wymienione elementy nie będą jedynymi kontrolowanymi przez policjantów. Jeżdżący „na podwójnym gazie”, czy przekraczający dozwoloną prędkość (szczególnie w terenie zabudowanym) też nie mają co liczyć na pobłażliwość stróżów prawa.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Komunikat ostrzegawczy - Burze z gradem Mury idą w górę Kino za 5 złotych w Starym Mieście Stanisław Świerk z Konina czwartym wicemisterem Warszawy Z ostatniej chwili ! Urszula Maciaszek kandydatką na Prezydenta Konina ? KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY BURZE ! Miss Polski UK & Ireland z ... Konina Promocyjne ceny biletów PKS dla Mieszkańców Gminy Rzgów Miliony na energię odnawialną Puchary Tańczących Trzewiczków dla zespołów z KDK