Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 22.04.2018 r. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Ocena:

Kolędnicy Misyjni

Malanów 11.01.2018 10:50

Kolędnicy Misyjni

Do rodzin w Malanowie, Grabkowie, Żdżenicach i Feliksowie przybyli Kolędnicy Misyjni pod opieką nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Malanowie. Tegoroczny trud kolędowania, modlitwę i zebrane pieniądze w kwocie 4552,18 zł ofiarowane będą dzieciom w Syrii i Libanie.


W tym roku mija 10 lat odkąd uczniowie, nauczyciele i rodzice angażują się w akcję Kolędników Misyjnych. 10 lat temu wyruszyły 2 grupy kolędników - siedmioro dzieci, a w tym roku mieliśmy 13 grup - siedemdziesięcioro dzieci. Jest to ogromna radość, że w ten sposób mogliśmy okazać miłosierdzie i dzięki ofiarności czyjeś dzieciństwo stało się piękniejsze. 6 stycznia Kolędnicy z gwiazdami szli na czele Orszaku Trzech Króli. Następnie brali udział we Mszy świętej, angażując się w czytania, śpiew psalmu i procesję z darami. Szczególne podziękowania za współpracę i wspólnotę modlitwy składam ks. Prałatowi Stanisławowi Płaszczykowi, ks. Marcinowi Zaworskiemu, ks. Tomaszowi Smolińskiemu, panu dyrektorowi Markowi Nowickiemu, wszystkim nauczycielom i rodzicom wcześniej wymienionym, dzieciom, pani zakrystiance Małgorzacie Kopczyńskiej, pani Kamili Maćczak i Emilii Kapusta, oraz tym, którzy otwierają swoje domy i serca.

katechetka Małgorzata Przybylak


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Komunikat ostrzegawczy - Burze z gradem Mury idą w górę Kino za 5 złotych w Starym Mieście Stanisław Świerk z Konina czwartym wicemisterem Warszawy Z ostatniej chwili ! Urszula Maciaszek kandydatką na Prezydenta Konina ? KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY BURZE ! Miss Polski UK & Ireland z ... Konina Promocyjne ceny biletów PKS dla Mieszkańców Gminy Rzgów Miliony na energię odnawialną Puchary Tańczących Trzewiczków dla zespołów z KDK