Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 24.04.2018 r. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Ocena: 1
1 0

Sztafeta Pamięci – losy mojej rodziny w czasie II wojny światowej

Konin, Słupca, Koło,Turek 04.01.2018 11:54

Sztafeta Pamięci – losy mojej rodziny w czasie II wojny światowej

Czy młodzi ludzie interesują się przeszłością swojej rodziny? Czy rozmawiają z rodzicami i dziadkami o tym, co działo się w ich rodzinie kilkadziesiąt lat temu? Ideą ponadregionalnego konkursu jest stymulowanie rodzinnych dyskusji o historii i wspólne przeżywanie przeszłości, umacniające międzypokoleniowe więzi i poczucie identyfikacji z Ojczyzną. Zachęcamy dzieci i młodzież do przygotowania prac pisemnych na temat rodzinnych losów podczas II wojny.


Laureaci otrzymają kwalifikacje na edukacyjny „Wyjazd Pamięci” do Austrii (maj 2018 r.), podczas którego zwiedzą miejsca pamięci ważne dla polskiej historii m.in. Mauthausen, Gusen, Melk, Kahlenberg, Zamek Hartheim, Linz oraz będą uczestniczyć w międzynarodowych uroczystościach rocznicowych wyzwolenia systemu obozów Mauthausen-Gusen.

Organizatorem konkursu jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych z siedzibą w Poznaniu, Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu i Wielkopolskie Muzeum Niepodległości – Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII w Poznaniu.

Informacje i zgłoszenia:

dr Agnieszka Łuczak, tel. 61 835 69 55 agnieszka.luczak@ipn.gov.pl

Elżbieta Rybarska, tel. 660 182 563 srpook@interia.eu


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Komunikat ostrzegawczy - Burze z gradem Komunikat ostrzegawczy - Burze z gradem Stanisław Świerk z Konina czwartym wicemisterem Warszawy Z ostatniej chwili ! Urszula Maciaszek kandydatką na Prezydenta Konina ? KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY BURZE ! Miss Polski UK & Ireland z ... Konina Promocyjne ceny biletów PKS dla Mieszkańców Gminy Rzgów Miliony na energię odnawialną Na majówkę do Biskupina