Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 21.04.2018 r. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy

Ocena: 1
1 0

Nowe dary dla muzeum

KOŁO 02.01.2018 19:09

Nowe dary dla muzeum

Miniony rok przyniósł znaczące zwiększenie zbiorów Muzeum Technik Ceramicznych. Oczywiście najwięcej przybyło eksponatów z kolskiego fajansu. Bardzo dużą kolekcję, bo liczącą około stu pozycji przekazała Pani Maria Kunach z Przemyśla. Ciekawe wyroby z okresu Czesława Freudenreicha podarował także Pan Jerzy Roj z Goleniowa, a współczesną już ceramikę Pan Zbigniew Czajciński. Muzeum wzbogaciło się także od Pana Andrzeja Kowalskiego o doskonale zachowane wojskowe niemieckie mapy sztabowe okolic Koła z okresu II Wojny Światowej.


To tylko niektóre z najciekawszych przykładów zabytków, które otrzymało kolskie muzeum. Tuż przed końcem roku Pani Elżbieta Łuczyńska przyniosła do muzeum zbiór widokówek i zdjęć. Wśród nich oprócz takich prezentujących zabytki np. zamek jest także kilka związanych z historią kolskiej "Olimpii". Dyrektor muzeum Tomasz Nuszkiewicz serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom oraz zwraca się z prośbą do byłych i obecnych mieszkańców Koła, którzy mają kolską ceramikę, ciekawe wspomnienia, listy, zdjęcia, pamiątki i chcieliby je przekazać do zasobów muzeum - Państwa gest przyczyni się do zachowania bezcennej przeszłości naszego miasta. Dzieląc się fragmentem pozyskanych zbiorów pokazujemy dawne widokówki kolskiego zamku.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Komunikat ostrzegawczy - Burze z gradem Mury idą w górę Remont wiaduktu na Rumiankowej w Koninie Kino za 5 złotych w Starym Mieście Uwaga, kierowcy! Zmiany na skrzyżowaniu Kolskiej i Europejskiej w Koninie. Stanisław Świerk z Konina czwartym wicemisterem Warszawy Z ostatniej chwili ! Urszula Maciaszek kandydatką na Prezydenta Konina ? KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY BURZE ! Miss Polski UK & Ireland z ... Konina Puchary Tańczących Trzewiczków dla zespołów z KDK