Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 24.05.2018 r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Ocena:

Od poniedziałku bezpiecznie

Stare Miasto 15.11.2017 07:38

Od poniedziałku bezpiecznie

Oddano do użytku kolejną zmodernizowaną drogę powiatową. Tym razem powód do świętowania mieli mieszkańcy gminy Stare Miasto.

Poświęcenie i otwarcie zmodernizowanej drogi powiatowej nr 3250P relacji Stare Miasto - Lisiec Wielki - Niklas odbyło się 13 listopada. Uroczystości, z udziałem mieszkańców oraz przedstawicieli samorządu wojewódzkiego, powiatowego i gminnego rozpoczęły się o godzinie 13.00 przy kościele parafialnym pw. Św. Jana Chrzciciela w Liścu Wielkim.


Przebudowa drogi realizowana była od ubiegłego roku w dwóch etapach: na ponad 3-kilometrowym odcinku łączącym Stare Miasto z Liścem Wielkim oraz odcinku obejmującym 2,3 kilometry w miejscowości Karsy i Krągola.

Oba zadania inwestycyjne kosztowały łącznie prawie 5,3 mln zł. Powiat przekazał na ich realizację ok. 3 mln zł środków własnych, a także pozyskał ponad 1,8 mln dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i 500 tys. w formie pomocy finansowej od samorządu Gminy Stare-Miasto.

- Bardzo cieszymy się z zakończenia tej inwestycji – mówił podczas otwarcia starosta Stanisław Bielik - bo poza aspektem bezpieczeństwa, ma ona także duże znaczenie logistyczne dla mieszkańców gminy. Dla samorządu powiatu ważny jest każdy nowy kilometr drogi, dlatego zabiegamy, by było ich jak najwięcej. Dzięki środkom  unijnym i krajowym, wsparciu finansowemu gmin oraz akceptacji radnych, w 2017 roku przybyło w powiecie prawie 24 kilometry zmodernizowanych dróg. A to jeszcze nie koniec. Nadal prowadzimy prace inwestycyjne w zakresie infrastruktury drogowej – wyjaśnia starosta Stanisław Bielik – których zakończenie planowane jest na grudzień.

Gratulacje z okazji zakończenia kolejnej dużej inwestycji drogowej złożył przedstawicielom powiatu, obecny na uroczystości w Liścu, wicemarszałek Krzysztof Grabowski. Wicemarszałek nie krył zadowolenia, że tak ważne przedsięwzięcie zostało zrealizowane z pomocą środków unijnych. Podkreślił też, że spośród wielkopolskich powiatów, to właśnie powiat koniński może pochwalić się największą skutecznością w sięganiu po pieniądze z UE na zadania drogowe.

xYz Data: 18.11.2017 16:17 ID:9371
Z tymi nozyczkami to jestescie smieszni.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


E - Zatorze Postępactwo, czyli konińskie brednie o tolerancji Niby nic na to nie wskazuje , ale - KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY Czytelnicy piszą - Oświadczenie w sprawie Marszu Tolerancji KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY - Znowu burze Tolerancyjni zaatakowali nietolerancyjnych Czytelnicy piszą - Przerosło Urząd Miasta Budujemy mosty... Czytelnicy piszą - Partanina na Przemysłowej Policjanci po służbie zatrzymali pijanego kierowcę