Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 22.04.2018 r. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Ocena:

Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani przez kolskich policjantów

Koło 14.11.2017 15:13

Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani przez kolskich policjantów

Po raz kolejny okazało się, że mimo zaostrzonych przepisów i wzmożonych kontroli policyjnych, a także tragicznych zdarzeń na terenie całego kraju, w dalszym ciągu na drogach można spotkać kierowców prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu.


W ubiegły weekend funkcjonariusze pełniący służbę w powiecie kolskim zatrzymali pięciu kierowców będących w stanie upojenia alkoholowego.

Weekend rozpoczął się od zatrzymania dwóch motorowerzystów i kierowcy samochodu osobowego. Pierwszy z motorowerzystów wyjeżdżał z parkingu sklepowego w Lisicach gm. Dąbie i uderzył w zaparkowany pojazd. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego prawie pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym, natomiast za kierowanie po spożyciu alkoholu czeka go odpowiedzialność karna. Ponadto wyszło na jaw, że mężczyzna już wcześniej stracił prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Kolejny pijany kierowca jednośladu został zatrzymany tego samego dnia na terenie Koła. 52-latek kierował „Junakiem” mając ponad promil alkoholu. Nieodpowiedzialnością wykazał się także 62-letni mieszkaniec Koła, który wsiadł za kierownicę samochodu Opel Corsa po wcześniejszym spożyciu alkoholu. W chwili zatrzymania miał w wydychanym powietrzu ponad 0,7 promila alkoholu. Niechlubnym rekordzistą wśród kierujących na tzw. „podwójnym gazie” okazał się 57-letni mieszkaniec gminy Dąbie. Zapewne stan nietrzeźwości kierującego przyczynił się do nie zapanowania nad Peugeotem 206 i wjechania przez niego do przydrożnego rowu. Na wyświetlaczu urządzenia do pomiaru ilości alkoholu pojawił się wynik 1,54 mg/l (3,08 promila alkoholu w organizmie). Również w tym przypadku okazało się, że prawo jazdy zostało kierowcy zatrzymane kilka miesięcy wcześniej za identyczne przestępstwo.

Nieodpowiedzialni kierowcy za popełnione czyny staną przed sądem. Za prowadzenie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości art. 178a § 1 Kodeksu Karnego, przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2, a ponadto wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 zł.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Komunikat ostrzegawczy - Burze z gradem Mury idą w górę Kino za 5 złotych w Starym Mieście Stanisław Świerk z Konina czwartym wicemisterem Warszawy Z ostatniej chwili ! Urszula Maciaszek kandydatką na Prezydenta Konina ? KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY BURZE ! Miss Polski UK & Ireland z ... Konina Promocyjne ceny biletów PKS dla Mieszkańców Gminy Rzgów Miliony na energię odnawialną Puchary Tańczących Trzewiczków dla zespołów z KDK