Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 22.04.2018 r. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Ocena: 1
2 1

Konin, którego nie będzie - Kolekcjoner

Konin 14.11.2017 08:49

Konin, którego nie będzie - Kolekcjoner

Przy ulicy Zagórowskiej, w małym domku z ogródkiem , mieszkał jeden z największych konińskich kolekcjonerów Pana Edwarda K.


Na ścianie jego pokoju wisiał obraz Witkacego, Wierusza Kowalskiego, a serwantki wypełniały stare , angielskie i polskie srebra. Posiadał także kolekcję wartościowych monet i kolekcję białej broni. Gdy zmarł bezpotomnie nikt nie zainteresował się ani domem, ani kolekcją. Dom został ograbiony i zdewastowany. Po kolekcji nie pozostał ślad, a dom straszy swoją ruiną.

 

( Niżej zdjęcia fragmentów dawnej kolekcji sreber)

Kolekcjoner

IGA Data: 17.11.2017 14:18 ID:9363
Mieszkałam naprzeciwko i pamiętam tych ludzi. Żyli zamknięci w swoim świecie, nie mieli dzieci. Przeminęli... skarby przepadły.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Komunikat ostrzegawczy - Burze z gradem Mury idą w górę Kino za 5 złotych w Starym Mieście Stanisław Świerk z Konina czwartym wicemisterem Warszawy Z ostatniej chwili ! Urszula Maciaszek kandydatką na Prezydenta Konina ? KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY BURZE ! Miss Polski UK & Ireland z ... Konina Promocyjne ceny biletów PKS dla Mieszkańców Gminy Rzgów Miliony na energię odnawialną Puchary Tańczących Trzewiczków dla zespołów z KDK