Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 25.06.2018 r. Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Ocena:

Obchody Święta Niepodległości we Władysławowie

Władysławów 13.11.2017 11:34

Obchody Święta Niepodległości we Władysławowie

Na sobotę w wielu miejscach kraju zaplanowano obchody, marsze i imprezy by 99. rocznicę odzyskania suwerenności przez Polskę uczcić w sposób godny i należny. Nie inaczej też było w naszej gminie.
Uczestnicy obchodów zebrali się przed budynkiem Urzędu Gminy we Władysławowie o godzinie 10:45 by w uroczystym pochodzie przejść do kościoła pw. św. Michała Archanioła w Russocicach, aby wziąć udział we mszy św. w intencji Ojczyzny. Wszystkich obecnych przywitał Proboszcz ks. kan. mgr Andrzej Kaczmarek. Mszę celebrował ks. dr Szymon Wiatrowski. Po nabożeństwie Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Władysławów pod przewodnictwem kapelmistrza Andrzeja Kujawy poprowadziła uczestników uroczystości pod pomnik „Tym, co za Ojczyznę walczyli, cierpieli, ginęli…” Wartę honorową przy pomniku pełnili Harcerze, a obok stanęły poczty sztandarowe.


Przemówienie wygłoszone przez Zastępcę Wójta Gminy Władysławów Piotra Szewczyńskiego podkreśliło powagę tego święta oraz stanowiło zachętą do przemyślenia i zgłębienia trudnych i zawiłych lecz pięknych dziejów nasze ojczyzny. Poseł na Sejm RP Ryszard Bartosik również obecny na uroczystości przemawiając do zgromadzonych podkreślił wagę działań rządu na rzecz społeczeństwa, jako niezbędnego elementu budującego silną Polskę.
Kolejnym istotnym elementem obchodów było uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem. Z honorami wieńce złożyły delegacje: Koła Prawa i Sprawiedliwości Władysławów wraz z posłem na Sejm RP Ryszardem Bartosikiem, Urzędu Gminy Władysławów, Radnych z Rady Gminy Władysławów, Polskiego Stronnictwa Ludowego, sołtysów z gminy Władysławów, Zuchów i Harcerzy, Przedszkola Gminnego we Władysławowie, Szkoły Podstawowej we Władysławowie, rolników z Gminy Władysławów z delegatem Wielkopolskiej Izby Rolniczej, Zarządu OSP Władysławów Gminnego Klubu Sportowego „Znicz”Władysławów oraz Nadleśnictwa Turek. Obchody Święta Niepodległości 11 listopada zostały zakończone „Rotą” – zagraną przez Orkiestrę, a odśpiewaną przez wszystkich zgromadzonych.
Po uroczystościach przy pomniku wszyscy uczestnicy obchodów uzyskanie niepodległości zostali zaproszeni do Szkoły Podstawowej we Władysławowie na program artystyczny, w którym uczniowie przypomnieli pieśni i wiersze z okresu odradzającej się Polski.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Jednak grozi katastrofa Michał Kotlarski podejmuje wyzwanie Jak budowano przeprawę - Zupa zamiast betonu ? Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła W sprawie przeprawy, katastrofy i sprostowania Urzędu Miasta Znikające jezioro z satelity Sprostowanie W czwartek o godzinie 12.00 zawyją syreny alarmowe Czytelnicy piszą ... Wrzątek jest , tylko że chłodny Do Wrześni pociągiem