Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 20.05.2018 r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Ocena:

Odblaski dla uczniów z gminy Orchowo

Orchowo 12.10.2017 15:49

Odblaski dla uczniów z gminy Orchowo

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Orchowie wraz z Gminną Komisją ds Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przygotował niespodziankę dla uczniów klas początkowych Szkoły Podstawowej w Orchowie. Uczniowie otrzymali zestaw elementów odblaskowych, który ma poprawić bezpieczeństwo dzieci i ich rodzin podczas korzystania z dróg. Przekazanie odblasków poprzedziła specjalna prelekcja o bezpiecznych zachowaniach w domu, podczas zabaw i na drodze.


Dzieci odwiedzili: dzielnicowy sierż.szt. Ireneusz Bobrowski, asp.szt. Marlena Kukawka oraz Przewodnicząca Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych p. Magdalena Kasprowicz. Podczas spotkania funkcjonariusze informowali dzieci o zagrożeniach, z jakimi mogą się spotkać w życiu codziennym oraz wskazywali, jak sobie radzić w trudnych sytuacach. Szczególny nacisk mundurowi położyli na bezpieczne zachowania pieszych na drodze. Zachęcali do noszenia elementów odblaskowych, szczególnie teraz jesienią, gdy szybko zapada zmrok. Pieszy poruszający się po zmroku bez żadnych elementów odblaskowych dla kierowcy nadjeżdżającego samochodu jest widoczny dopiero z odległości ok. 20 metrów. Jeżeli pieszy używa odblasków, wówczas jest zauważalny z odległości ok. 150 metrów. Dzięki temu kierowca może wcześniej zauważyć osobę i znacznie szybciej zareagować, zwolnić i ominąć.Funkcjonariusze podkreślali, że niewielki odblaskowy element przyczepiony do odzieży wierzchniej może zapobiec tragedii.

W Orchowie w działania policjantów włączyła się Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, dzięki której wsparciu zakupiono elementy odblaskowe, które na zakończenie spotkania wręczono wszystkim uczniom klas I-III. W podziękowaniu uczniowie zaśpiewali dla gości piosenkę o bezpieczeństwie na drodze.

W najbliższym czasie podobne spotkania są planowane w pozostałych szkołach gminy Orchowo.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Postępactwo, czyli konińskie brednie o tolerancji Dżem, Margaret, Wanda i Banda E - Zatorze Wiadomość dobra i zła Czytelnicy piszą - Oświadczenie w sprawie Marszu Tolerancji KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY - Znowu burze Niby nic na to nie wskazuje , ale - KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY Czytelnicy piszą - Przerosło Urząd Miasta Tolerancyjni zaatakowali nietolerancyjnych Czytelnicy piszą - Partanina na Przemysłowej