Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 20.05.2018 r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Ocena: 5
5 0

Tworzyliśmy Solidarnośc

Konin 12.10.2017 11:46

Tworzyliśmy Solidarnośc

   Film dokumentalny Andrzeja Mosia „Tworzyliśmy Solidarność. Region Konin 1980 – 1989” po konińskiej  premierze w grudniu 2016 roku powędrował na różne ogólnopolskie  i międzynarodowe festiwale i przeglądy.


W lutym 2017 został pokazany w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej „Prowincjonalia” we Wrześni, a w październiku br.  będą go mogli obejrzec widzowie w Warszawie na VIII Międzynarodowym Festiwalu Filmów Historycznych i Wojskowych i XII Polonijnym Festiwalu Multimedialnym „Losy Polaków”. Film zakwalifikował się również do udziału w VI Festiwalu Filmów Niezależnych OKNO, który odbędzie się w Olsztynie.

Średniometrażowy dokument utrwalający historię powstania i działalności Zarządu Regionu Konińskiego „Solidarności”  i przypominający zapomniane epizody z okresu stanu wojennego został wyprodukowany przez Muzeum Okręgowe w  Koninie przy wsparciu Muzeum Historii Polski i Samorządu Miasta Konina.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Postępactwo, czyli konińskie brednie o tolerancji Dżem, Margaret, Wanda i Banda E - Zatorze Wiadomość dobra i zła Czytelnicy piszą - Oświadczenie w sprawie Marszu Tolerancji KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY - Znowu burze Niby nic na to nie wskazuje , ale - KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY Czytelnicy piszą - Przerosło Urząd Miasta Tolerancyjni zaatakowali nietolerancyjnych Czytelnicy piszą - Partanina na Przemysłowej