Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 21.03.2018 r. Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Ocena: 5
5 0

Tworzyliśmy Solidarnośc

Konin 12.10.2017 11:46

Tworzyliśmy Solidarnośc

   Film dokumentalny Andrzeja Mosia „Tworzyliśmy Solidarność. Region Konin 1980 – 1989” po konińskiej  premierze w grudniu 2016 roku powędrował na różne ogólnopolskie  i międzynarodowe festiwale i przeglądy.


W lutym 2017 został pokazany w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej „Prowincjonalia” we Wrześni, a w październiku br.  będą go mogli obejrzec widzowie w Warszawie na VIII Międzynarodowym Festiwalu Filmów Historycznych i Wojskowych i XII Polonijnym Festiwalu Multimedialnym „Losy Polaków”. Film zakwalifikował się również do udziału w VI Festiwalu Filmów Niezależnych OKNO, który odbędzie się w Olsztynie.

Średniometrażowy dokument utrwalający historię powstania i działalności Zarządu Regionu Konińskiego „Solidarności”  i przypominający zapomniane epizody z okresu stanu wojennego został wyprodukowany przez Muzeum Okręgowe w  Koninie przy wsparciu Muzeum Historii Polski i Samorządu Miasta Konina.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Podziękowania za uczciwość Sprawdzą wszystkie grunty i budynki KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY XXI Ogólnopolskie Targi Wierzby i Wikliny „Salix” 2018 Wyburzanie na Kolskiej Pani Dzielnicowa Czytelnicy piszą ... -Brak Plusa ? Czytelnicy piszą - Komunikacja zastępcza Marta z IVb w Golinie na podium Wypadek z udziałem samochodu wojsk amerykańskich