Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 21.03.2018 r. Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Ocena:

Tego lata na „PRZYSTANI GOSŁAWICE”

Konin 11.10.2017 09:36

Tego lata na „PRZYSTANI GOSŁAWICE”

Udany sezon na miejskiej plaży. W Miejskim Ośrodku Wypoczynkowym „Przystań Gosławice” z kilkudniowego pobytu nad jeziorem Pątnowskim skorzystało w tym sezonie około 1 500 osób, wśród nich mieszkańcy Konina, a także m.in. goście ze Śląska, okolic Łodzi i z Poznania.


- MOSiR zarządza ośrodkiem od dwóch lat i – co nas cieszy - obserwujemy coraz większe zainteresowanie miejską plażą ze strony koninian i wczasowiczów spoza regionu - powiedział Kamil Szadkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koninie.  

Sporym zainteresowaniem cieszyła się przystań żeglarska. W sezonie była ona miejscem postoju dla ok. 40 jachtów i łodzi stałych rezydentów. Zaglądali tam też żeglarze przemierzający wodny szlak Wielkiej Pętli Wielkopolski lub najpopularniejszy jego odcinek Warta-Gopło. Przy pomoście cumował też tramwaj wodny „Pociejewo”. W ramach rejsów organizowanych m.in. o zachodzie słońca czy dla szkół i przedszkoli - w sumie tramwajem popłynęło w tym sezonie niemal 1 400 osób.

Na Ośrodku znajduje się strzeżone przez ratowników kąpielisko, jest zewnętrzna siłownia, plac zabaw dla dzieci, miejsce na organizację ogniska oraz nowe wielofunkcyjne boisko. Chętni mogą też skorzystać z oferty wypożyczalni rowerów wodnych i kajaków. "Przystań" jest jedynym ośrodkiem w Wielkopolsce, który posiada aparat AED – automatyczny defibrylator zewnętrzny służący do ratowania ludzkiego życia.

MOSiR nie zapomina też o najmłodszych plażowiczach. Sporo radości dostarczała im zjeżdżalnia-słonik, ustawiona na plaży. Dla dzieci instruktorzy MOSiR-u organizowali rozgrywki w kręgle, frisbee albo w piłkę, a w razie niepogody zapraszali do świetlicy do udziału w grach planszowych, darta czy ping-ponga. Dodajmy, że na miejską plażę w weekendy kursował też bezpośredni autobus, dowożący mieszkańców pod samą bramę Ośrodka.

W ostatni weekend lata odbył się wielki festyn „Pożegnanie wakacji na miejskiej plaży”. Współorganizatorem tegorocznej imprezy było Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego. Imprezie towarzyszył akcent jubileuszowy – swoje 60-lecie obchodził, rezydujący na ośrodku, klub żeglarski „Energetyk”.

Koniec lata nie oznacza, że plaża opustoszeje. Wraz z chłodami pojawią się na niej konińskie MORSY.

[Małgorzata Dębowska/kierownik MOW „Przystań Gosławice”]

 

Udane lato w Gosławicach


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Podziękowania za uczciwość Sprawdzą wszystkie grunty i budynki KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY XXI Ogólnopolskie Targi Wierzby i Wikliny „Salix” 2018 Wyburzanie na Kolskiej Pani Dzielnicowa Czytelnicy piszą ... -Brak Plusa ? Czytelnicy piszą - Komunikacja zastępcza Marta z IVb w Golinie na podium Wypadek z udziałem samochodu wojsk amerykańskich