Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 21.04.2018 r. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy

Ocena: 0
1 1

Dziwna niechęć do Marszałka

Zagórów 09.10.2017 17:19

Dziwna niechęć do Marszałka

Kilka tygodni temu informowaliśmy o przyjęciu przez  Radnych Zagórowa uchwały w sprawie postawienia na Dużym Rynku w Zagórowie, vis a vis Pomnika Poległych za Niepodległość, obelisku poświęconego Pierwszemu Marszałkowi Polski Piłsudskiego. Uchwała była ukoronowaniem wielomiesięcznych starań Stowarzyszenia „Pro Memoria”.


Jak się okazało uchwała została tak napisana, że musiał ją , ze względów formalnych, odrzucić Wojewoda Wielkopolski.

Radni jeszcze raz uchwalili uchwałę dodając  „tylko” jeden punkt. Że najpierw przeprowadzone mają być konsultacje społeczne.

Jesteśmy pamiętliwi, więc chcieliśmy tylko przypomnieć, że gdy Stowarzyszenie „ Pro memoria” kilkanaście lat temu zgłosiło inicjatywę odbudowy , zniszczonego przez Niemców, pomnika poległych za Niepodległość, władze Zagórowa  robiły wszystko by pomnik nie powstał.

Koronnym argumentem było stwierdzenie, że : „ ludzie nie będą wiedzieć pod którym pomnikiem składać kwiaty” ( Chodziło o stojący nieopodal komunistyczny pomnik wdzięczności). Ludzie okazali się bardziej kumaci od władzy i wiedzą gdzie kwiaty składać.

Ciekawe , jak tym razem władze uzasadnią swą niechęć do Naczelnika.

 Czy też uznają, że mieszkańcy Zagórowa nie będą wiedzieć?

kedoszim Data: 10.10.2017 02:07 ID:9149
Bo pomnik się należy Wielkiemu Polakowi Romanowi Dmowskiemu, a nie jakiemuś masonowi i zdrajcy co miał krew na rękach w przewrocie majowym.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Komunikat ostrzegawczy - Burze z gradem Mury idą w górę Remont wiaduktu na Rumiankowej w Koninie Kino za 5 złotych w Starym Mieście Uwaga, kierowcy! Zmiany na skrzyżowaniu Kolskiej i Europejskiej w Koninie. Stanisław Świerk z Konina czwartym wicemisterem Warszawy Z ostatniej chwili ! Urszula Maciaszek kandydatką na Prezydenta Konina ? KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY BURZE ! Miss Polski UK & Ireland z ... Konina Puchary Tańczących Trzewiczków dla zespołów z KDK