Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 21.04.2018 r. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy

Ocena:

Awanse w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie

Konin 28.09.2017 11:15

Awanse w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie

Powołanie Komendanta Komisariatu w Rychwale oraz mianowanie kierowników w wydziałach i ogniwach komisariatów miały miejsce we wtorek w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie. Komendant podinsp. Paweł Kiliańczyk kilka miesięcy przyglądał się pracy funkcjonariuszy którzy pełnili obowiązki na stanowiskach kierowników referatów Wydziału Dochodzeniowo Śledczego oraz kierowników Ogniw Prewencji Komisariatów Policji w Kleczewie i Rychwale. Z dniem 1 października wszyscy zostali mianowani na pełnionych stanowiskach.


W pierwszej kolejności Komendant Miejski Policji w Koninine na uroczystej zbiórce o godzinie 8:30 we wtorek 26 września wręczył 4 rozkazy personalne awansujące na wyższe stanowiska służbowe mianując kierowników referatów w Wydziale Dochodzeniowo Śledczym: mł. asp. Damiana Kasprzaka oraz asp. Mariusza Zielińskiego, mianując kierownika Ogniwa Prwencji w Komiariacie Policji w Kleczewie asp. szt. Zbigniewa Nawrockiego, oraz asp. szt. Pawła Olejnika, któremu powierzył obowiązki Kierownika Ogniwa w Wydziale Patrolowo Interwencyjnym. 

Mł. asp. Damian Kasprzak - służbę rozpoczął w 2008 roku jako patrolowiec w Komisariacie Policji w Słubicach następnie był referentem Zespołu Kryminalnego w Rzepinie (woj. lubuskie). Od roku 2011 pełni służbę w Wydziale Dochodzeniowo - Śledczym w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie, gdzie w roku 2014 awansował na stanowisko detektywa a następnie w roku 2016 specjalisty. Jako wyróżniający się funkcjonariusz pionu kryminalnego z dniem 1 października został mianowany Kierownikiem Referatu dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu oraz Przestępczości Narkotykowej.

Asp. Mariusz Zieliński - służbę rozpoczął w 2005 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Inowrocławiu jako patrolowiec Wydziału Patrolowo - interwencyjnego nastepnie pełnił służbę w Komisariacie Policji w Kruszwicy skąd przeszedł do Zespołu Dochodzeniowo - Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. W Komendzie Miejskiej Policji w Koninie pełni służbę od roku 2013 najpierw w Wydziale dw. z Przestępczością Gospodarczą, od roku 2016 słuyżył w Wydziale Dochodzeniwo Śledczym. Z dniem 1 października został mianowany Kierownikiem Referatu dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu.

Asp. szt. Zbigniew Nawrocki - służbę rozpoczął w 2000 roku w Wydziale Patrolowo - Interwencyjnym jako patrolowiec, następnie w 2003 roku został dzielnicowym, a od 2007 roku pełnił służbę detektywa Wydziału Dochodzeniowo Śledczego. W 2015 roku został przeniesony do pełnienia służby w Komisariacie Policji w Kleczewie. Z dniem 1 października został mianowany kierownikiem Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Kleczewie.

asp. szt. Paweł Olejnik - służbę rozpoczął służbę jako policjant Referatu Patrolowego Komendy Miejskiej Policji w Konine w 1991 roku. Od 1997 roku pełnił służbę w Wydziale Kryminalnym, gdzie wykazywał sie dużym zaangażowaniem i fachowością w pełnionej służbie. Z dniem 1 października Komendnat Miejski Policji w Konine powierzył mu obowiązku Kierownika Ogniwa Wydziału Patrolowo Interwencyjnego.

Następnie o godzinie 13 tego samego dnia odbyła się uroczysta zbiórka podczas której Komendnant Miejski Policji w Koninie w obecności swoich zastępców powołał na stanowisko Komendnta Komisariatu Policji w Rychwale kom. Waldemara Adamczyka oraz mianował Kierownika Ogniwa Prewencji mł. asp. Macieja Adamczewskiego.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofia Itman oraz radny powiatu konińskiego Mirosław Reśkiewicz oraz przedstawiciele gmin: Rychwał - zastępca Burmistrza Ewa Jędrzejczak, Rzgów - zastępca Wójta Gminy Rzgów Lucyna Wrzyszczyńska, przedstawiciel Wójta Gminy Grodziec - Aleksandra Musiałowska.

Życzenia na ręce mianowanych złożyli również Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów sierż. szt. Zbigniew Janusz oraz wiceprzewodniczący kom. Marek Wojdyński.

Kom. Waldemar Adamczyk - służbę rozpoczął w 2001 roku jak policjant Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego, następnie od roku 2005 pełnił funkcję dzielnicowego a od roku 2007 był funkcjonariuszem Wydziału Dochodzeniowo Śledczego, gdzie awansował najpierw na specjalistę a w roku 2016 na kierownika referatu Od marca 2017 roku pełnił obowiązki Komendanta Komisariatu Policji w Rychwale. Z dniem 1 października 2017 roku został powołany na to stanowisko.

Mł. asp. Maciej Adamczewski - służbę rozpoczął w 2006 roku w Wydziale Patrolowo Interwencyjnym i pełnił ją do roku 2012, następnie był referentem Wydziału Prewencji w Zespole Ds. Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii - tam awansował w 2015 roku na asystenta. Od grudnia 2016 roku pełnił obowiązki Kierownika Ogniwa Prewencji w Komisariacie Policji w Rychwale. Z dniem 1 października 2017 roku został mianowany na tym stanowisku.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Komunikat ostrzegawczy - Burze z gradem Mury idą w górę Remont wiaduktu na Rumiankowej w Koninie Kino za 5 złotych w Starym Mieście Uwaga, kierowcy! Zmiany na skrzyżowaniu Kolskiej i Europejskiej w Koninie. Stanisław Świerk z Konina czwartym wicemisterem Warszawy Z ostatniej chwili ! Urszula Maciaszek kandydatką na Prezydenta Konina ? KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY BURZE ! Miss Polski UK & Ireland z ... Konina Puchary Tańczących Trzewiczków dla zespołów z KDK