Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 18.07.2018 r. Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

Ocena:

Ekologicznie w Turku

Turek 13.09.2017 00:26

Ekologicznie w Turku

Ponad 320 turkowian chce korzystać z odnawialnych źródeł energii. Miasto złożyło wniosek w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.


To projekt „Energia słoneczna dla domu – wykonanie mikroinstalacji fotowoltaicznych i solarnych na potrzeby mieszkańców Gminy Miejskiej Turek”.

W lipcu i sierpniu tego roku Urząd Miejski w Turku prowadził rekrutację osób zainteresowanych udziałem w projekcie. Zorganizowano szereg spotkań z zainteresowanymi, w lokalnych mediach i na innych nośnikach informacji ukazały się liczne informacje o naborze chętnych. Ostatecznie deklaracje uczestnictwa, a następnie umowy podpisali właściciele 321 właścicieli, zaś z deklaracji złożonych po terminie została utworzona lista rezerwowa.

Gmina Miejska Turek w swoim wniosku ubiega się o dofinansowanie do zakupu i montażu 304 instalacji fotowoltaicznych oraz 86 instalacji kolektorów słonecznych na potrzeby budynków mieszkalnych, w tym:
-235 gospodarstw wystąpiło wyłącznie o mikroinstalacje fotowoltaiczne,
-17 gospodarstw wyłącznie o instalacje solarne,
-w 69 gospodarstwach zamontowane będą instalacje fotowoltaiczne oraz solarne.

Projekt ma charakter parasolowy – w przypadku uzyskania dofinansowania będzie realizowany za pośrednictwem Gminy Miejskiej Turek a odbiorcami projektu będą mieszkańcy tj. indywidualne gospodarstwa domowe.

Całkowity koszt projektu opiewa na kwotę 6 340 037,50 zł, przy czym 15% kosztów netto każdej instalacji oraz podatek VAT pokryje właściciel nieruchomości.

Wniosek został złożony w konkursie ogłoszonym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 3.1.1 „Wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł energii”. Ocena wniosków ma trwać do lutego 2018 roku.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Nowe, bezpośrednie połączenie Konina z Warszawą Intensywne opady Na działce w Chojnach prace ruszyły! W Krzymowie będą kontrolować odpady. Wodny plac zabaw otwarty FlixBus rzuca rękawicę PKP w Koninie. KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY -Burze,ulewy Drzewo Roku 2018 – wybrane. Bartek na 4 miejscu. OSP Wyszyna w Albumie Niepodległości Terenowa Gra Strażacka w Licheniu Starym