Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 21.04.2018 r. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy

Ocena: 3
3 0

Oficer dostępności zlikwiduje bariery architektoniczne?

Konin 11.09.2017 21:21

Oficer dostępności zlikwiduje bariery architektoniczne?

Tomasz Gilewski z Konina - oficerem dostępności zatrudnionym przez koniński magistrat. Był jednym z 22 kandydatów. Miał najwyższe notowania, na to stanowisko został bowiem ogłoszony konkurs. [Zdj. Akcja Fundacji Podaj Dalej w Koninie, która pokazała samorządowcom, z jakimi barierami zmagają się niepełnosprawni w Koninie]


Do obowiązków konińskiego oficera dostępności należeć będzie monitorowanie miejskich inwestycji i zachęcanie do stosowania rozwiązań technicznych, przyjaznych dla osób niepełnosprawnych, polegających w szczególności na:
- opiniowaniu dokumentacji projektowej pod kątem spełnienia wymagań bezpieczeństwa i dostępności dla niepełnosprawnych,
- ocenianiu zgodności przyjętych rozwiązań z obowiązującymi standardami w Koninie,
- współpracy z Powiatową Społeczną Radą ds. Osób Niepełnosprawnych, wydziałami Urzędu Miejskiego w Koninie, mającej na celu koordynację przepływu informacji, konsultacji działań - związanych z wprowadzaniem oraz obsługą Standardów Dostępności w Koninie.

Wojtek Data: 14.09.2017 09:22 ID:9027
Wreszcie może coś się choć trochę poprawi w temacie szeroko pojętej otwartości na problem potrzeb i oczekiwań osób niepełnosprawnych . Oni też mają prawo żyć tak jak pozostała część naszej społeczności, Brawo za podjęcie tematu i stworzenie takiego stanowiska .Nic tylko pogratulować zwycięzcy i życzyć powodzenia.
koninianin Data: 14.09.2017 14:50 ID:9028
Czy to nie powinna być osoba ze środowiska osób niepełnosprawnych? Taka osoba byłaby szczególnie uczulona na problemy.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Komunikat ostrzegawczy - Burze z gradem Mury idą w górę Remont wiaduktu na Rumiankowej w Koninie Kino za 5 złotych w Starym Mieście Uwaga, kierowcy! Zmiany na skrzyżowaniu Kolskiej i Europejskiej w Koninie. Stanisław Świerk z Konina czwartym wicemisterem Warszawy Z ostatniej chwili ! Urszula Maciaszek kandydatką na Prezydenta Konina ? KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY BURZE ! Miss Polski UK & Ireland z ... Konina Puchary Tańczących Trzewiczków dla zespołów z KDK