Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 21.06.2018 r. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Ocena: 3
3 0

Oficer dostępności zlikwiduje bariery architektoniczne?

Konin 11.09.2017 21:21

Oficer dostępności zlikwiduje bariery architektoniczne?

Tomasz Gilewski z Konina - oficerem dostępności zatrudnionym przez koniński magistrat. Był jednym z 22 kandydatów. Miał najwyższe notowania, na to stanowisko został bowiem ogłoszony konkurs. [Zdj. Akcja Fundacji Podaj Dalej w Koninie, która pokazała samorządowcom, z jakimi barierami zmagają się niepełnosprawni w Koninie]


Do obowiązków konińskiego oficera dostępności należeć będzie monitorowanie miejskich inwestycji i zachęcanie do stosowania rozwiązań technicznych, przyjaznych dla osób niepełnosprawnych, polegających w szczególności na:
- opiniowaniu dokumentacji projektowej pod kątem spełnienia wymagań bezpieczeństwa i dostępności dla niepełnosprawnych,
- ocenianiu zgodności przyjętych rozwiązań z obowiązującymi standardami w Koninie,
- współpracy z Powiatową Społeczną Radą ds. Osób Niepełnosprawnych, wydziałami Urzędu Miejskiego w Koninie, mającej na celu koordynację przepływu informacji, konsultacji działań - związanych z wprowadzaniem oraz obsługą Standardów Dostępności w Koninie.

Wojtek Data: 14.09.2017 09:22 ID:9027
Wreszcie może coś się choć trochę poprawi w temacie szeroko pojętej otwartości na problem potrzeb i oczekiwań osób niepełnosprawnych . Oni też mają prawo żyć tak jak pozostała część naszej społeczności, Brawo za podjęcie tematu i stworzenie takiego stanowiska .Nic tylko pogratulować zwycięzcy i życzyć powodzenia.
koninianin Data: 14.09.2017 14:50 ID:9028
Czy to nie powinna być osoba ze środowiska osób niepełnosprawnych? Taka osoba byłaby szczególnie uczulona na problemy.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Jednak grozi katastrofa Michał Kotlarski podejmuje wyzwanie Jak budowano przeprawę - Zupa zamiast betonu ? KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła W sprawie przeprawy, katastrofy i sprostowania Urzędu Miasta Znikające jezioro z satelity Sprostowanie W czwartek o godzinie 12.00 zawyją syreny alarmowe Czytelnicy piszą ... Wrzątek jest , tylko że chłodny