Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 19.06.2018 r. Imieniny: Gerwazego, Sylwii

Ocena: 1
1 0

Konin: Ruszyła modernizacja otoczenia przy Młodzieżowym Domu Kultury

Konin 07.09.2017 10:57

Konin: Ruszyła modernizacja otoczenia przy Młodzieżowym Domu Kultury

Wydarzenia zaczęły toczyć się błyskawicznie! Dopiero co przedwczoraj podpisano umowę z wykonawcą robót, a już wczoraj ruszyła rozbiórka tarasu przy Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Przemysłowej! Prace przy samej rozbiórce mają potrwać do 20 października, a następnie mają rozpocząć się prace związane z przystosowywaniem okolicy do nowego przeznaczenia, czyli budowa dodatkowych miejsc parkingowych.


Taras niewątpliwie już od dawna wymagał kosztownego remontu. Po dłuższych przemyśleniach ktoś doszedł jednak do wniosku, że remont samej estakady jest nieopłacalny, a ponadto miejsce po ewentualnym wyburzeniu tarasu można zagospodarować na nowe miejsca parkingowe. I bardzo słusznie, ponieważ Młodzieżowy Dom Kultury cierpiał na ich poważny deficyt, a skoro remont tarasu i tak miałby być bardzo kosztowny, to lepiej te pieniądze zainwestować w coś, co przyda się niewątpliwie i samej placówce, i okolicznym mieszkańcom.
Większa przestrzeń wokół Młodzieżowego Domu Kultury ma być odpowiednio zagospodarowana. Oprócz miejsc parkingowych, pojawi się sporo zieleni, a także – nowe ławeczki. W związku z likwidacją tarasu bezużyteczne stanie się także znajdujące się przy nim wejście na piętrze budynku MDK, więc i ono zniknie. Od momentu ukończenia prac wejście znajdować się będzie na parterze obiektu. Koszt całej inwestycji wynieść ma 400 tysięcy złotych.

Robert Woźniak


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Jednak grozi katastrofa Michał Kotlarski podejmuje wyzwanie Jak budowano przeprawę - Zupa zamiast betonu ? KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY Zmiany w przepisach Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła XX Święto Ziemi Rychwalskiej - Rychwalia 2018 W sprawie przeprawy, katastrofy i sprostowania Urzędu Miasta Sprostowanie Czytelnicy piszą ... Wrzątek jest , tylko że chłodny