Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 25.05.2018 r. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Ocena:

Turek w 78. rocznicę wybuchu wojny

Turek 01.09.2017 14:13

Turek w 78. rocznicę wybuchu wojny

W samo południe zawyły w mieście syreny na pamiątkę rocznicy wybuchu II wojny światowej.Dzisiaj, tj. 1 września 2017 r. mieszkańcy Turku i Gminy Turek upamiętnili 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uroczystość rozpoczęła msza święta w intencji ofiar II wojny światowej, odprawiona w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku.

Rozpoczęcie drugiej części obchodów rocznicy wybuchu wojny, w samo południe zasygnalizowały dźwięki syren alarmowych. Uroczystość patriotyczna odbyła się na placu przy pomniku „Nigdy więcej wojny”. Tutaj w wyjątkowo wzruszającej części artystycznej wystąpiły młode utalentowane dziewczyny, które przygotowali Sylwia Przybylska i Paweł Grabara - animatorzy z Miejskiego Domu Kultury w Turku. Daria Olas i Justyna Laskowska odczytała notki historyczne, z kolei Aleksandra Winiarska zaśpiewała piosenkę „Rozszumiały się wierzby płaczące”, Inga Dawicka zaśpiewała piosenkę „Warszawo ma”, zaś Klaudia Gardzielik „Piosenkę o Wojtku”.
Po części artystycznej zebrani przedstawiciele samorządów, związków, organizacji, szkół i zakładów pracy, złożyli wiązanki kwiatów przed pomnikiem „Nigdy więcej wojny”.

Burmistrz Romuald Antosik dziękuje za udział wszystkim uczestnikom uroczystości, pocztom sztandarowym, Orkiestrze Dętej OSP Turek, Fundacji „Złota Godzina” i innym, którzy pomogli w organizacji rocznicy.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


E - Zatorze Zmarł ksiądz prałat Jan Andrzejczak, były proboszcz parafii w Pyzdrach Postępactwo, czyli konińskie brednie o tolerancji Jeszcze gorzej do Warszawy Niby nic na to nie wskazuje , ale - KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY Czytelnicy piszą - Oświadczenie w sprawie Marszu Tolerancji Budujemy mosty... Tolerancyjni zaatakowali nietolerancyjnych Komunikat ostrzegawczy - Deszcze Czytelnicy piszą - Partanina na Przemysłowej