Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 19.06.2018 r. Imieniny: Gerwazego, Sylwii

Ocena:

Uliczni pedagodzy

KOŁO 23.08.2017 11:26

Uliczni pedagodzy

Kontynuując kampanię "Bezpieczne Wakacje" pedagodzy Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole zaprosili dzieci z osiedla ul. Kolejowa w terminie 16-18 sierpnia do wspólnej zabawy oraz przypomnieli zasady bezpiecznego sposobu spędzania wakacji.


Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole po raz kolejny uczestniczył w projekcie „Uliczni pedagodzy”. W dniu 17 sierpnia 2017 roku pani Beata Biskupska pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kole dla uczestników otwartych zajęć plenerowych przygotowała zajęcia na temat bezpieczeństwa podczas wakacji, zdrowego stylu życia i higieny. Uczestnicy zajęć poznali zasady bezpiecznego przebywania w lesie oraz dowiedzieli się jak uniknąć ukąszenia przez kleszcza. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci i kadry pedagogicznej cieszył się temat bezpiecznego grzybobrania. Dzieci w Atlasie Grzybów wyszukiwały informacji o grzybach, przy pomocy plakatu edukacyjnego znajdowały różnice pomiędzy grzybami trującymi i podobnymi im grzybami jadalnymi. Podczas spotkania mówiono o szkodliwości palenia tytoniu. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały drobne upominki.

W ramach współpracy zaproszeni funkcjonariusze Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii kolskiej Komendy poruszyli temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz w ruchu drogowym. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach z użyciem Miasteczka Umiejętności Drogowych, które poprzez zabawy edukacyjne daje szerokie możliwości nauki zasad ruchu drogowego.

Do akcji ,,Uliczni pedagodzy” włączyli się wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża, którzy zaprezentowali jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy oraz co robić w sytuacjach zagrażających naszemu zdrowiu i życiu.
 
Uczestnicy akcji chętnie brali udział w przygotowanych zawodach sportowych, konkursach, łapaniu baniek mydlanych oraz zabawach z użyciem chusty Klanza. Podczas realizacji projektu dzieci otrzymywały słodycze, wodę oraz gadżety ufundowane przez MOPiPR oraz Urząd Miejski w Kole. 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Jednak grozi katastrofa Michał Kotlarski podejmuje wyzwanie Jak budowano przeprawę - Zupa zamiast betonu ? KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY Zmiany w przepisach Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła XX Święto Ziemi Rychwalskiej - Rychwalia 2018 W sprawie przeprawy, katastrofy i sprostowania Urzędu Miasta Sprostowanie Czytelnicy piszą ... Wrzątek jest , tylko że chłodny