Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 19.06.2018 r. Imieniny: Gerwazego, Sylwii

Ocena:

Stare Miasto pomaga

Stare Miasto 19.08.2017 08:29

Stare Miasto pomaga

Do pomocy poszkodowanym w wyniku burz, jakie przeszły w ubiegłym tygodniu nad Polską chce się przyłączyć gmina Stare Miasto.  


„Wychodzimy z inicjatywą, aby pomóc poszkodowanym samorządom. Sytuacje kryzysowe wymagają nadzwyczajnych działań i solidarności z innymi. Nie wiemy czy kiedyś nasza gmina nie znajdzie się w takiej potrzebie. Dlatego na najbliższej sesji zwrócę się do radnych o poparcie przedłożonej uchwały" – mówi wójt gminy Ryszard Nawrocki.

Wybór Wójta i staromiejskich urzędników padł na gminę Sośno, wiejską gminę położoną w powiecie sępoleńskim, w województwie kujawsko-pomorskim, którą przechodzące nawałnice dotkliwie naruszyły, a starty nadal są liczone. - „Z informacji jakie posiadamy wynika, że uszkodzonych jest tam ponad 400 budynków mieszkalnych i ponad 800 gospodarczych, uszkodzone zostały również pokrycia dachowe Urzędu Gminy oraz placówek oświatowych. Na skutek nawałnic wystąpiły liczne szkody w infrastrukturze drogowej, przy których powalonych leży ponad 2000 drzew!” – podsumowuje wójt.

Stare Miasto jako pierwsza gmina w regionie wychodzi z taka inicjatywą. Decyzje w tej sprawie radni podejmą na najbliższej sesji, w czwartek 31 sierpnia.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Jednak grozi katastrofa Michał Kotlarski podejmuje wyzwanie Jak budowano przeprawę - Zupa zamiast betonu ? KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY Zmiany w przepisach Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła XX Święto Ziemi Rychwalskiej - Rychwalia 2018 W sprawie przeprawy, katastrofy i sprostowania Urzędu Miasta Sprostowanie Czytelnicy piszą ... Wrzątek jest , tylko że chłodny