Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 18.07.2018 r. Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

Ocena:

Uliczni pedagodzy

KOŁO 09.08.2017 09:11

Uliczni pedagodzy

Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole przygotował dla dzieci, na czas wakacji akcję „Uliczni pedagodzy”, która odbyła się w dniach od 1 do 4 sierpnia. Na kolskiej starówce dzieci uczestniczyły w zajęciach o charakterze profilaktycznym, opiekuńczym, wychowawczym, animacyjnym.


Ośrodek realizując kampanię Bezpieczne Wakacje przygotował zajęcia, podczas których dzieci miały możliwość zapoznania się, przypomnienia bądź utrwalenia informacji związanych z bezpieczeństwem podczas wakacji. Kampania objęta jest patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, a jej celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.

W ramach współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem, wolontariusze zaprezentowali jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy oraz co robić w sytuacjach zagrażającym naszemu zdrowiu i życiu. O tym, że warto sobie uświadomić, że pierwszej pomocy może udzielić każdy uczyli najmłodszych wolontariusze z PCK.
Dzieci z dużą aktywnością włączyły się w zabawy ruchowe z piłką, ringiem, itp. Młodsi uczestnicy bawili się przy łowieniu rybek, rzucaniu do tarczy, malowaniu kredą. 

Odpoczywając od zabaw ruchowych włączyliśmy się do akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Zaproszona pani Elżbieta Budna, pracownik biblioteki, zabrała dzieci w świat baśni. 

Akcję zakończyliśmy "Dniem wiedzy o mieście Kole", podczas którego dzieci malowały herb oraz ozdabiały talerze motywami kolskiego fajansu. Nawet najmłodsi prezentowali wiedzę na temat swojej okolicy podczas quizu o mieście Kole. Uczestnicy akcji otrzymali książeczki, mapy dotyczące Koła przekazane przez Urząd Miejski w Kole. 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Nowe, bezpośrednie połączenie Konina z Warszawą Intensywne opady Na działce w Chojnach prace ruszyły! W Krzymowie będą kontrolować odpady. Wodny plac zabaw otwarty FlixBus rzuca rękawicę PKP w Koninie. KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY -Burze,ulewy Drzewo Roku 2018 – wybrane. Bartek na 4 miejscu. OSP Wyszyna w Albumie Niepodległości Terenowa Gra Strażacka w Licheniu Starym