Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 18.07.2018 r. Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

Ocena:

Narkotesty dla policjantów z Tuliszkowa

Władysławów, Tuliszków 02.08.2017 09:36

Narkotesty dla policjantów z Tuliszkowa

Z-ca Wójta Gminy Władysławów Piotr Szewczyński na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Turku mł.insp. Michała Grzelaka przekazał pakiet narkotestów. Zakupione przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych urządzenia pomogą funkcjonariuszom w wykrywaniu kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem narkotyków. Dzięki nim w szybki sposób można sprawdzić czy kierowca jest pod wpływem narkotyków.


W Urzędzie Gminy Władysławów odbyło się spotkanie w trakcie którego Z-ca Wójta Gminy Władysławów Pan Piotr Szewczyński przekazał na ręce Komendanta Powiatowego  Policji w Turku mł.insp. Michała Grzelaka zestaw 40 narkotestów. Zakup zrealizowany został ze środków Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Władysławowie. Do przekazania doszło w obecności Przewodniczącej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  Pani Barbary Skoczylas oraz Komendanta Komisariatu Policji w Tuliszkowie asp.sztab. Romana Marczyńskiego.

DrugCheck 3000 to kompaktowy i szybki doustny tester, który dostarcza wiarygodnych wyników o zawartości narkotyków w ślinie. Jeżeli policjanci w trakcie wykonywania czynności służbowych będą podejrzewać, że kontrolowany może być pod wpływem narkotyków, poddadzą go badaniu.

Narkotesty wykorzystywane będą przez funkcjonariuszy Policji do badania kierowców, w stosunku do których istnieje przypuszczenie, że prowadzą samochody pod wpływem środków odurzających. Pozwolą stwierdzić obecność narkotyków w organizmie kierowcy-przestępcy i uchronią tym samym jego potencjalne ofiary przed nieszczęśliwym wypadkiem. Według polskich przepisów za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków grozi taka sama kara jak za jazdę pod wpływem alkoholu.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Nowe, bezpośrednie połączenie Konina z Warszawą Intensywne opady Na działce w Chojnach prace ruszyły! W Krzymowie będą kontrolować odpady. Wodny plac zabaw otwarty FlixBus rzuca rękawicę PKP w Koninie. KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY -Burze,ulewy Drzewo Roku 2018 – wybrane. Bartek na 4 miejscu. OSP Wyszyna w Albumie Niepodległości Terenowa Gra Strażacka w Licheniu Starym