Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 25.04.2018 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Ocena: 1
1 0

Wystrzałowe Pyzdry 2017 - relacja

Pyzdry 17.07.2017 19:05

Wystrzałowe Pyzdry 2017 - relacja

Bardzo wystrzałowo było na pyzdrskim rynku. 15 lipca po raz kolejny zorganizowaliśmy imprezę, nawiązującą do pierwszego wystrzału armatniego. Dodatkiem do inscenizacji historycznej były koncerty.


   Wystrzałowe Pyzdry zaplanowaliśmy mając na uwadze bogatą i chlubną historię naszego miasta. Nawiązaliśmy do wydarzeń z 1383r., kiedy to doszło do oblężenia miasta przez rycerstwo księcia mazowieckiego i użycia po raz pierwszy na ziemiach polskich broni palnej. Inscenizacja pierwszego wystrzału, będąca natarciem na bramę miasta wypadła niezwykle efektownie. W roli głównej wystąpiła nasza konfraternia. Ciekawe widowisko pokazali również członkowie grup rekonstrukcyjnych Warcianie i Rebel Regiment. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja sprzętu militarnego – czołgu T-55 Merida.
   Muzyczną część imprezy rozpoczęła Pyzdrska Orkiestra Dęta. Towarzyszyły jej urocze mażoretki. Zagrała też Orkiestra Rozrywkowa Big Band Pl. To co się działo później przerosło nasze oczekiwania. Zespoły, zaproszone na nasze wydarzenie, dały rewelacyjne koncerty. Publiczność zgromadzona licznie na rynku była równie wspaniała. Małgorzata Ostrowska zaśpiewała swoje najlepsze przeboje. Fani wokalistki udzielali się przy ,,Szklanej pogodzie '' czy ,,Meluzynie''. Maleo Reggae Rockers wprowadził niesamowity klimat. Połączenie rocka z reggae po raz kolejny nam się udało. Energia, przebojowość i świetna gra muzyków – tak można podsumować to co się działo na rynku.  

Dodatkiem do inscenizacji i koncertów były animacje dla dzieci i park rozrywki. Miejscowe koło LOK przeprowadziło zawody strzeleckie. Nagrodę główną od Burmistrza Pyzdr - wiatrówkę otrzymał Krzysztof Nowicki, a okolicznościowe statuetki Roman Podgórny i Zbigniew Antczak. Stowarzyszenie Mecenat przeprowadziło również kiermasz rękodzieła. Uzyskany dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Kasi Matysiak.

  Wystrzałowe Pyzdry zostały zorganizowane przez Centrum Kultury Sportu i Promocji w Pyzdrach pod patronatem Burmistrza Pyzdr i przy udziale Muzeum Regionalnego Ziemi Pyzdrskiej.
Serdecznie dziękujemy mieszkańcom naszej gminy oraz gościom z miast ościennych za Waszą liczną obecność. Osobne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich tych, którzy pomogli nam zrealizować to wydarzenie.

SK
fot. EK

Wystrzałowe Pyzdry 2017


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Komunikat ostrzegawczy - Burze z gradem Komunikat ostrzegawczy - Burze z gradem Stanisław Świerk z Konina czwartym wicemisterem Warszawy Z ostatniej chwili ! Urszula Maciaszek kandydatką na Prezydenta Konina ? KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY BURZE ! Miss Polski UK & Ireland z ... Konina Zakaz wstępu do lasu! Opryski w Nadleśnictwie Grodziec Promocyjne ceny biletów PKS dla Mieszkańców Gminy Rzgów Na majówkę do Biskupina