Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 25.04.2018 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Ocena: 5
5 0

I Szczep Maksymiliana Tarejwy - reaktywacja

Konin 03.07.2017 14:49

I Szczep Maksymiliana Tarejwy - reaktywacja

Konińskie środowisko ZHR podjęło decyzję o reaktywacji szczepu. Udało się nam dotrzeć do Konstytucji Szczepu (którą to przyjęliśmy w całości) oraz uchwalić regulamin wzbogacony o obecne rozporządzenia ZHR. Wiemy, że zbliża się jeden z ważnych dni, a mianowicie rocznicy stracenia o. Tarejwy (19 lipca) zapragnęliśmy powrócić do świętowania tego szczególnego dnia dla szczepu i obudzić dawne wspomnienia, które mamy nadzieję, będą dla nas inspiracją w trakcie reaktywacji szczepu.


W imieniu 4 Konińskiej Gromady Zuchenek „Wesołe Iskierki”, 16 Konińskiej Drużyny Harcerek "SILVA",  3 Męskiej Drużyny Harcerzy "Nietykalni" w Koninie, serdecznie zapraszamy na Święto Szczepu, które odbędzie się na terenie naszego obozu w Krępie Krajańskiej w dniach 15-16.07.2017. W programie przewidziane są zajęcia i gry dla całej rodziny oraz wspólne ognisko.                                                                                                                                                                        Dla lepszego przekazu wartości i wiedzy młodym druhnom i druhom chcemy poprosić Was o pomoc w grze, której celem jest przybliżenie historii POH i harcerstwa którego my nie znamy. Historia POH jest dla nas bardzo ważna, wiemy też że nikt nie przekaże jej lepiej niż ludzie związani z nią.                                                              Serdecznie prosimy o poinformowaniu nas na kogo możemy liczyć (mail kontaktowy:bieszczada@gmail.com, tel 693554423)

Plan imprezy.

15.07.2017

do ok 14 przyjazd i rozpakowanie (przygotujemy miejsce na „pole biwakowe”, namioty prosimy o zabranie we własnym zakresie)

14;30 – obiad

15;00 – oficjalne rozpoczęcie Święta Szczepu

15;30 - oprowadzenie po podobozach (16 KDH Silva i 3 MDH Nietykalni)

16;00 - przygotowanie do gry

16;20 - gra

18;00 - podsumowanie gry

18;00 - czas na przypomnienie i odnowienie tradycji szczepu, śpiewanki

19;00 – kolacja

20;10 – ognisko „Wierny do ostatka”

21;00 - pożegnanie dnia

W nocy chcielibyśmy zorganizować Przyrzeczenie Harcerskie nawiązujące do dawnych tradycji szczepu.

Serdecznie zapraszamy!!

Z harcerskim pozdrowieniem: Czuwaj !!

sam. Faustyna Sikorska


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Komunikat ostrzegawczy - Burze z gradem Komunikat ostrzegawczy - Burze z gradem Stanisław Świerk z Konina czwartym wicemisterem Warszawy Z ostatniej chwili ! Urszula Maciaszek kandydatką na Prezydenta Konina ? KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY BURZE ! Miss Polski UK & Ireland z ... Konina Zakaz wstępu do lasu! Opryski w Nadleśnictwie Grodziec Promocyjne ceny biletów PKS dla Mieszkańców Gminy Rzgów Na majówkę do Biskupina