Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 25.04.2018 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Ocena: 2
2 0

Znicze z… automatu.

Konin 18.05.2017 10:02

Znicze z… automatu.

Już od kilku lat na cmentarzach można natknąć się na „ zniczomaty” . Od niedawna urządzenie takie pojawiło się na cmentarzu parafialnym przy ul. Kolskiej w Koninie.


Jak sama nazwa wskazuje jest  to automat do sprzedaży zniczy, choć w Polsce sprzedaje się w nich głównie wkłady. Działa tak samo, jak automat na napoje czy słodycze. Wrzucamy monetę, wybieramy produkt i już za chwilę ląduje w szufladce.” Zniczomaty”  w większości przypadków przyjmują wyłącznie monety, a to z tego powodu, że urządzenia nie korzystają ze źródeł zasilania, są wyłącznie mechaniczne. Ma to swoje dobre i złe strony. Dobra jest taka, że maszyna jest ekologiczna, zła to ta, że urządzenie nie wyda nam reszty.

Wydawać by się mogło, że zniczomat to zbędny gadżet, jednak spójrzmy na nie nie przez pryzmat setek straganów na kilka dni przed i po Wszystkich świętych tylko zwykłego dnia. W całej Polsce są cmentarze, na których handel odbywa się tylko kilka godzin dziennie lub wyłącznie w weekendy. Wtedy zniczomat staje się niezbędny. To on zagwarantuje nam, że zapalimy świeczkę na grobie bliskiej osoby o każdej porze dnia i nocy.

SS Data: 19.05.2017 07:33 ID:8495
Fajny pomysł dla społeczeństwa, które wszędzie się śpieszy

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Komunikat ostrzegawczy - Burze z gradem Komunikat ostrzegawczy - Burze z gradem Stanisław Świerk z Konina czwartym wicemisterem Warszawy Z ostatniej chwili ! Urszula Maciaszek kandydatką na Prezydenta Konina ? KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY BURZE ! Miss Polski UK & Ireland z ... Konina Zakaz wstępu do lasu! Opryski w Nadleśnictwie Grodziec Promocyjne ceny biletów PKS dla Mieszkańców Gminy Rzgów Na majówkę do Biskupina