Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 25.04.2018 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Ocena: 1
1 0

Policjanci rozpoczęli działania „Zerwijmy łańcuch”

Konin, 12.05.2017 14:37

Policjanci rozpoczęli działania „Zerwijmy łańcuch”

 

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji konińskiej komendy prowadzić będą działania pod nazwą „Zerwijmy łańcuchy”. Partnerami w działaniach są Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oraz Powiatowy Inspektorat Weterynarii. Wspólne patrole poszukiwać będą psów krzywdzonych przez właścicieli. Przydatne w tym będą dane z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.


Pierwsza o pomoc w realizacji takiego przedsięwzięcia do konińskich policjantów zwróciła się Prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Koninie pani Marzena Giantsios. Opowiedziała o problemie policjantkom z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, a te natychmiast wymyśliły działania i ich chwytliwą nazwę. Pierwszy raz wspólny patrol policjantów oraz pracowników i inspektorów Schroniska dla Zwierząt wyruszył na wspólne działania w miniony wtorek 9 maja. W odszukaniu miejsc, gdzie warunki dla psów są nieodpowiednie po raz kolejny pomogła Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i mieszkańcy, którzy zaznaczyli na niej taką właśnie kategorię negatywnego zjawiska.

 

Nie obyło się niestety bez nieprawidłowości podczas kontroli. W jednym przypadku stwierdzono rażące zaniedbania w stosunku do psa i został on odebrany właścicielowi. Trafił do schroniska, gdzie na pewno będzie miał lepsze warunki do życia. Ponadto dyrektor Schroniska dla Zwierząt zapowiedziała złożenie do prokuratury zawiadomienia o przestępstwie znęcania się nad zwierzętami. Jeżeli są udowodni właścicielowi winę, to będzie mógł spędzić w więzieniu nawet 2 lata. W przypadku znęcania się ze szczególnym okrucieństwem kara ta wzrasta do 3 lat.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Komunikat ostrzegawczy - Burze z gradem Komunikat ostrzegawczy - Burze z gradem Stanisław Świerk z Konina czwartym wicemisterem Warszawy Z ostatniej chwili ! Urszula Maciaszek kandydatką na Prezydenta Konina ? KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY BURZE ! Miss Polski UK & Ireland z ... Konina Zakaz wstępu do lasu! Opryski w Nadleśnictwie Grodziec Promocyjne ceny biletów PKS dla Mieszkańców Gminy Rzgów Na majówkę do Biskupina