Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 20.05.2018 r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Ocena:

Statuetki Siewcy

Konin 20.03.2017 16:42

 Statuetki Siewcy

Statuetki „Siewcy” rozdane. Wśród laureatów XVI Konkursu „Wielkopolski Rolnik Roku” nie zbrakło przedstawicieli powiatu konińskiego. Tym razem prestiżową nagrodą uhonorowani zostali Anna i Tomasz Szczepankiewiczowie z Myśliborza (gm. Golina).


Powiat koniński zaznaczył swoją obecność w tegorocznej edycji konkursu aż trzema nominacjami do tytułu „Wielkopolski Rolnik Roku”. Wśród wyróżnionych gospodarzy znaleźli się Monika i Piotr Czajczyńscy z Łagiewnik (gm. Grodziec) oraz Leonard Sarnociński i Janusz Sarnowski z Żychlina (gm. Stare Miasto). Natomiast trzeci z nominowanych - Anna i Tomasz Szczepankiewiczowie z Myśliborza (gm. Golina) – zakończyli udział w konkursie w gronie jego laureatów.

Anna Szczepankiewicz zabrała też głos w imieniu wszystkich 10 tegorocznych zdobywców tytułu „Wielkopolski Rolnik Roku”: To dla nas wyróżnionych bardzo uroczysta i wzruszająca chwila. Serdecznie dziękujemy za ten wymowny wyraz docenienia naszej działalności – mówiła laureatka - Nagrodą samą w sobie bowiem, jest dostrzeżenie naszego codziennego trudu, który podejmujemy aby podnosić standardy naszych gospodarstw, czyniąc je coraz bardziej produktywnymi. Ponadto, udział w konkursie stanowi dla nas rolników motywację do inwestowania w nasze gospodarstwa a także do pogłębiania wiedzy w zakresie pozyskiwania środków na ich rozwój”.

Zadowolenia z kolejnego sukcesu naszych rolników nie krył też starosta Stanisław Bielik: „Niezmiernie cieszy fakt, że od wielu lat po najcenniejsze trofea „Wielkopolskiego Rolnika Roku” sięgają gospodarze z powiatu konińskiego. Zwłaszcza, że na kilkadziesiąt gospodarstw zgłaszanych co roku do konkursu, kapituła wyróżnia nominacją tylko 20 najlepszych, spośród których wyłania 10 laureatów.”

 

    Marta J. Bagrowska


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Postępactwo, czyli konińskie brednie o tolerancji E - Zatorze Dżem, Margaret, Wanda i Banda Wiadomość dobra i zła Niby nic na to nie wskazuje , ale - KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY Czytelnicy piszą - Oświadczenie w sprawie Marszu Tolerancji KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY - Znowu burze Czytelnicy piszą - Przerosło Urząd Miasta Tolerancyjni zaatakowali nietolerancyjnych Czytelnicy piszą - Partanina na Przemysłowej