Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 21.03.2018 r. Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Ocena: 2
2 0

Wiosna 2017- Dzień Wagarowicza

Turek 17.03.2017 08:37

Wiosna 2017- Dzień Wagarowicza

Pierwszy dzień wiosny – potocznie nazywany wśród młodzieży „Dniem wagarowicza” jest dla policjantów dniem wzmożonych działań prewencyjnych. W tym dniu młodzież w różny sposób obchodzi nadejście nowej pory roku. W niektórych przypadkach jest to niezgodne z prawem i zasadami zdrowego rozsądku. Aby temu przeciwdziałać na terenie powiatu tureckiego w dniu 21 marca 2017 roku oraz w okresie go poprzedzającym zostaną przeprowadzone działania prewencyjne pod kryptonimem „WIOSNA 2017”.


Na dzień 21 marca 2017 roku przypada pierwszy dzień wiosny. W dniu tym zwanym przez młodzież „Dniem wagarowicza”  oraz w dniach poprzedzających odbywa się wiele imprez organizowanych przez szkoły i centra kultury. Jednakże nie wszyscy młodzi ludzie świętują nadejście nowej pory roku zgodnie z prawem i zasadami zdrowego rozsądku. Aby temu przeciwdziałać 21 marca br. przeprowadzone zostaną wzmożone działania prewencyjne „Wiosna 2017”.

Głównym celem działań będzie eliminacja zakłócenia porządku publicznego i innych naruszeń prawa, w tym sprzedaży napojów alkoholowych nieletnim. Policjanci zwrócą także szczególna uwagę na spożywania alkoholu w miejscach publicznych, a także na zminimalizowaniesytuacji, gdzie nieletni będą mogli stać się ofiarą lub sprawcą przestępstwa lub wykroczenia.

W trakcie trwania akcji zostaną wzmocnione służby patrolowe, które koncentrować się będą na miejscach zagrożonych wybrykami chuligańskimi. Policjanci będą prowadzić obserwacje miejsc sprzedaży i spożywania alkoholu. Uwagę swoją skupią szczególnie na łamanych przepisach sprzedaży i podawaniu alkoholu osobą nieletnim. Mundurowi skontrolują również  miejsca, w których najczęściej przebywa młodzież. Szczególną kontrolą zostaną objęte okolice szkół. Prowadzone na tak szeroką skalę działania pozwolą na spokojny i bezpieczny przebieg wiosennego świętowania.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Podziękowania za uczciwość Sprawdzą wszystkie grunty i budynki KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY XXI Ogólnopolskie Targi Wierzby i Wikliny „Salix” 2018 Wyburzanie na Kolskiej Pani Dzielnicowa Czytelnicy piszą ... -Brak Plusa ? Czytelnicy piszą - Komunikacja zastępcza Marta z IVb w Golinie na podium Wypadek z udziałem samochodu wojsk amerykańskich