Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 21.03.2018 r. Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Ocena: -1
1 2

Zwiększy się komfort pasażerów na trasie Warszawa - Poznań

Konin, Koło, 11.03.2017 09:44

Zwiększy się komfort pasażerów na trasie Warszawa - Poznań

W tym roku rusza remont linii kolejowej Warszawa - Poznań. W Koninie, Kole, Kutnie i Łowiczu zmienią się stacje kolejowe. Komfort podróży zwiększą wyższe, dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej mobilności, lepiej oświetlone perony. Będą nowoczesne wiaty oraz informacja głosowa i wizualna. Lokalne centra sterowania ruchem (LCS) zwiększą bezpieczeństwo podróży.


Konin

 

Modernizacja obejmie dwa perony. Powstaną nowe 400 m dwukrawędziowe platformy o wysokości 76 cm. Zostaną wyposażone w wiaty, ławki, wygrodzenia i barierki oraz funkcjonalne oświetlenie. Będzie nowe nagłośnienie i system wizualnej informacji dla podróżnych. Na peronach wydzielone zostaną miejsca oczekiwania dla osób na wózkach. Nawierzchnie peronów będą zaopatrzone w dotykowe i kierunkowe ścieżki ostrzegawcze. Dla osób o ograniczonej mobilności przewidziano windy i pochylnie.

 

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudują także przejście pod torami oraz wybudują nowe na ul. Torowej. We współpracy z miastem wybudują również wiadukt drogowy na połączeniu ul. Wyzwolenia i Paderewskiego, który znacznie usprawni ruch.

 

 

Koło

 

Powstaną dwa nowe 400 m perony o wysokości 76 cm: jednokrawędziowy i dwukrawędziowy. Zostaną wyposażone w wiaty, ławki, oświetlenie, nagłośnienie i system wizualnej informacji dla podróżnych oraz wygrodzenia i barierki. Na peronach wydzielone zostaną miejsca oczekiwania dla osób na wózkach. Nawierzchnie peronów będą zaopatrzone w dotykowe oraz kierunkowe ścieżki ostrzegawcze. Wejście na peron nr 1 zyska pochylnię a peron nr 2 windę. Wygodne przejście pod torami zastąpi kładkę.

 

 

Kutno

 

Będą 4 nowe perony o wysokości 76 cm. Peron nr 1 jednokrawędziowy o długości 317 m (część peronu na długości 115 m będzie dwukrawędziowa). Peron nr 2 dwukrawędziowy o długości 491 m. Peron nr 3 dwukrawędziowy o długości 476 m. Peron nr 4 dwukrawędziowy o długości 261 m. Perony zostaną wyposażone w wiaty, ławki, małą architekturę, wydajne oświetlenie, nagłośnienie i system wizualnej informacji dla podróżnych oraz wygrodzenia i barierki. Na peronach wydzielone zostaną miejsca oczekiwania dla osób poruszających się na wózkach. Nawierzchnie peronów będą zaopatrzone w dotykowe oraz kierunkowe ścieżki ostrzegawcze.

 

Przejście pod torami zostanie przebudowane i wyposażone w monitoring. Dostęp na perony ułatwią windy. Modernizacja stacji obejmuje także wiadukt na ul. dr Antoniego Troczewskiego.

 

 

Łowicz

 

Będą nowe wyższe perony, nr 1 o długości 400 m oraz peron nr 2 o długości 300 m. Obiekty zostaną wyposażone w wiaty, ławki, małą architekturę, wydajne oświetlenie, nagłośnienie i system wizualnej informacji dla podróżnych oraz wygrodzenia i barierki. Na peronach wydzielone zostaną miejsca oczekiwania dla osób poruszających się na wózkach. Nawierzchnie peronów będą zaopatrzone w dotykowe oraz kierunkowe ścieżki ostrzegawcze.

 

Nowe przejście pod torami z windami dla osób o ograniczonej mobilności zastąpi kładkę.

 

Nowy wiadukt drogowy istotnie usprawni komunikację w Łowiczu w miejscu przejazdu kolejowo – drogowego na ul. 3 Maja.

 

 

Nowe możliwości ważnej trasy

 

Na wszystkich stacjach i przystankach PLK przebudują układ torowy, sieć trakcyjną, system sterowania ruchem kolejowym. W Koninie, Kutnie i Łowiczu będą nowoczesne lokalne centra sterowania, które usprawnią i zwiększą poziom bezpieczeństwa ruchu pociągów pasażerskich i towarowych.

 

Przebudowa trasy podwoi możliwości linii. Pociągi dalekobieżne pojadą z prędkością 160 km/h, sprawniejsza będzie komunikacja regionalna. Pociągi towarowe pojadą 120 km/h. Składy te będą miały lepszą obsługę na stacjach. Poprawi się obsługa międzynarodowych przewozów towarowych oraz wzrośnie konkurencyjność transportu kolejowego.

 

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. pod koniec marca br. wyłonią wykonawców modernizacji linii między Sochaczewem a Swarzędzem. Szacunkowy koszt modernizacji linii to ok. 2,6 mld zł.

 

Liczby inwestycji

 

237 km – odcinek dwutorowej linii między Sochaczewem a Swarzędzem;

659 km sieci trakcyjnej – kompleksowa wymiana;

366 km torów – kompleksowa wymiana;

269 szt. rozjazdów – kompleksowa wymiana;

16 mostów – przebudowa;

10 wiaduktów - przebudowa.

zawiadowca Data: 11.03.2017 10:29 ID:8197
Halo Redakcjo! -Utrudnienia dla podróżnych rozpoczną się już w czerwcu TEGO ROKU i w związku z całkowitym zamknięciem ruchu na odcinku Podstolice – Konin będą bardzo istotne. Ponadto - jak podaje Rynek Kolejowy - 9 lutego 2017 spółka PKP Polskie Linie Kolejowe wybrała ofertę Torpolu jako najkorzystniejszą w jednym z największych przetargów organizowanych w ostatnim czasie. Oferta, której wartość wynosi niemal 840 mln zł netto (ponad 1.030 mln zł brutto), dotyczy wykonania robót budowlanych w obszarze LCS Konin – odcinek Barłogi – Swarzędz na linii E20. Najkorzystniejsza oferta Torpolu na ponad 1 mld zł, w ramach projektu pn. „Prace na linii kolejowej E20 na odcinku Warszawa –Poznań – pozostałe roboty, odcinek Sochaczew-Swarzędz” będzie realizowana w formule „buduj”. Czas realizacji prac ...
Koniniak Data: 11.03.2017 10:55 ID:8198
Propaganda sukcesu ! A co z pasażerami przez 3 lata?
NO Data: 11.03.2017 15:10 ID:8199
Zobaczymy jak będzie wyglądał samochodowy transport zastępczy,ale tak czy owak przez dwa lata będziemy miastem bez kolei do którego i z którego trudniej będzie dojechać.I znowu skokowo zarobi więcej właściciel A2.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Podziękowania za uczciwość Sprawdzą wszystkie grunty i budynki KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY XXI Ogólnopolskie Targi Wierzby i Wikliny „Salix” 2018 Wyburzanie na Kolskiej Pani Dzielnicowa Czytelnicy piszą ... -Brak Plusa ? Czytelnicy piszą - Komunikacja zastępcza Marta z IVb w Golinie na podium Wypadek z udziałem samochodu wojsk amerykańskich