Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 27.05.2018 r. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Ocena: 2
2 0

LEKCJA Z SITA

Stare Miasto,Konin 10.03.2017 11:54

LEKCJA Z SITA

Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie znalazł się w gronie finalistów VI edycji ogólnopolskiego konkursu „Lekcja z SITA” organizowanego przez Wydawnictwo Głos Nauczycielski.


Udział w konkursie otwiera przed szkołą możliwość wdrożenia nowoczesnej, skutecznej metody nauki języków obcych. Zwycięska szkoła otrzyma sprzęt i materiały SITA oraz licencję na prowadzenie zajęć.

Metoda SITA łączy odkrycia naukowe dotyczące zapamiętywania w stanie relaksu z najlepszymi doświadczeniami tradycyjnych metod nauki języków obcych. Zwiększa się efektywność przyswajania wiedzy, a uczniowie nie tylko łatwiej zapamiętują nowe słowa i szybciej zaczynają mówić w nowym języku, ale dzięki regularnemu relaksowi, są również bardziej skoncentrowani i odprężeni na innych lekcjach.

W ramach Dni Konkursowych odbyły się cztery spotkania:
- z dyrekcją szkoły i organem prowadzącym, 
- z nauczycielami ZSEU,
- z uczniami, których będzie dotyczyć innowacja pedagogiczna,
- z rodzicamiuczniów.

Obecnie nauczyciele, którzy zgłosili szkołę do konkursu przygotowują projekt organizacji zajęć metodą SITA. 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


E - Zatorze Zmarł ksiądz prałat Jan Andrzejczak, były proboszcz parafii w Pyzdrach Postępactwo, czyli konińskie brednie o tolerancji Jeszcze gorzej do Warszawy Niby nic na to nie wskazuje , ale - KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY Budujemy mosty... Czytelnicy piszą - Oświadczenie w sprawie Marszu Tolerancji Tolerancyjni zaatakowali nietolerancyjnych Komunikat ostrzegawczy - Deszcze Czytelnicy piszą - Partanina na Przemysłowej