Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 21.06.2024 r. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Ocena: 1
1 0

Już za miesiąc przedstawienie Teatralnych z PODAJ DALEJ!

Konin 01.02.2017 11:44

Już za miesiąc przedstawienie Teatralnych z PODAJ DALEJ!

Ponad 30 godzin warsztatów teatralnych dla dwóch 15-osobowych grup artystycznych w Projekcie Teatralni z PODAJ DALEJ za nami. Za miesiąc będzie można zobaczyć efekty pracy osób z niepełnosprawnością podczas przedstawienia w MDK w Koninie i Gimnazjum w Golinie.


Warsztaty teatralne realizowane w ramach projektu „Teatralni z PODAJ DALEJ” przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ dobiegają końca. Obserwujemy już pierwsze efekty pracy. Przed nami wejście w kolejny etap projektu… przedstawienia.

Posługując się teatralnymi metodami pracy wpływamy na rozwój podopiecznych we wszystkich aspektach ich rozwoju, począwszy od indywidualnego - skoncentrowanego na osobistych potrzebach, kończąc na rozwoju społecznym .

Bardzo ważna potrzeba zaistnienia w społeczeństwie, przynależności do grupy, poczucia się jego częścią, wspólne działanie… tworzenie i satysfakcja z dzielenia się efektami twórczości  to idee, które przyświecają wszystkim działaniom w PODAJ DALEJ.  Tak też jest podczas działań teatralnych, które realizujemy wspólnie z grupą osób z niepełnosprawnością i ich rodzinami.

Osoby z niepełnosprawnością intelektualną, które uczestniczą w warsztatach teatralnych i pracują nad spektaklem, to bardzo uzdolnieni aktorzy. Wypracowali już w sobie pewność siebie, poczucie własnej wartości i podwyższyli samoocenę. Nie wstydzą się wykonywać zadań scenicznych proponowanych przez reżysera i dodatkowo sami proponują rozwiązania budujące postać i rolę.  Coraz chętniej pokazują na scenie własną indywidualność.

To fantastyczny proces, którego  efekty będzie można zobaczyć już za miesiąc!

Zapraszamy na dwa przedstawienia:

  • 18 lutego 2017 o godzinie 16:00 w Młodzieżowym Domu Kultury
  • 24 lutego 2017 o godzinie 16:00 w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)