Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 26.09.2021 r. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Ocena: 1
1 0

Malediwy - wczasy w raju

19.12.2016 12:03

Malediwy - wczasy w raju

Masz już dość miejskiego zgiełku i marzysz o wakacjach? Wakacje na Malediwach to coraz popularniejszy wybór. Lazurowa woda, piaszczyste plaże, piękna pogoda przez cały rok… Brzmi jak raj? Właśnie tak można poczuć się na rajskich Malediwach!

 


Wyspy zbudowane na koralowcach

Archipelag Malediwów położony jest około 500 kilometrów od południowego krańca Indii. Na cały archipelag składa się ponad 1100 wysepek oraz 26 atoli. To właśnie atole sprawiają, że Malediwy wyglądają jak nie z tego świata. Koralowe narośle przez wieki budowały się na znajdującym się pod wodą łańcuchu wulkanicznym. To właśnie działalność koralowców i erozja doprowadziły do tego, że na większości wysp znaleźć można biały piasek oraz urokliwe laguny.

 

Pogoda i kurorty na Malediwach

Na Malediwach lato trwa przez cały rok! W najzimniejszych miesiącach temperatura bardzo rzadko spada poniżej 25oC, a średnia roczna temperatura to 27oC. Od kwietnia do grudnia trwa pora deszczowa.

 

Tylko niewielka część Malediwów jest zamieszkała - na 202 wysepkach mieszkają ludzie. Łącznie żyje tam niecałe 400 tysięcy osób. Około 80 wysepek to popularne kurorty, które co roku przyciągają ponad milion turystów z całego świata, a liczba ta ciągle rośnie. Najczęściej archipelag odwiedzają turyści z Chin, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch oraz Indii. Większość osób wybiera na Malediwach wczasy all inclusive - ceny są tam na tyle przyjazne, że bez problemów można korzystać z takiego rozwiązania.

 

Atrakcje

Malediwy to raj dla osób, które nurkują lub chcą zacząć swoją przygodę z tym sportem. Piękne rafy koralowe, bogactwo ryb, krystalicznie czysta woda sprawiają, że nurkowanie w takich warunkach jest bardzo przyjemne. Nie brakuje tam atrakcji typu podwodne zwiedzanie wraku statku, czy też pływanie z delfinami. Najchętniej odwiedzane w celu przeżycia podwodnej przygody są atole Ari, Raa oraz Male.

 

Baza turystyczna kraju ciągle się powiększa, więc znaleźć można tam także bogaty wybór wycieczek po wyspach. Większość turystów wybiera jednak błogie leniuchowanie na piaszczystych plażach. Osoby chętne do zwiedzania z pewnością powinny wybrać się w głąb wysp, gdzie natrafić można na skryte wśród tropikalnej roślinności ruiny buddyjskich świątyń i dawnych zabudowań. Duża liczba samotnych wysp sprawia, że odkrywanie jest ich naprawdę przyjemne.

 

 

Czy warto wybrać się na Malediwy? Jeśli chcesz odpocząć w rajskich okolicznościach przyrody na pewno tak! Oferty last minute pozwalają zakupić wczasy w bardzo atrakcyjnych cenach. Loty do stolicy kraju, Male, odbywają się przez cały rok, więc w każdym momencie można pozwolić sobie na słodką ucieczkę od codziennych stresów i obowiązków.

Traveller Data: 12.09.2021 16:33 ID:12477
Tak faktycznie Malediwy to jedno z najpiekniejszych miejsc na świecie, Hotele są bajecznie piekne irafy dziewicze. Jest to bardzo ekskluzywny kierunek i tanio nie jest ale warto sprawdzić raz w życiu chociażby https://carter.eu/kierunki/ocean-indyjski/malediwy
Elektryczny Data: 13.09.2021 12:22 ID:12478
Byłem w Ryjo byłem w Bajo byłem nawet na Hawajo Byłem na wsi byłem w mieście byłem nawet w Budapeszcie Byłem w wojsku i w szpitalu w pierdlu i na kupie szmalu Byłem w górach i na plaży i żonaty 4 razy Byłem w szkole byłem w pracy Przychodzili po mnie z rana potem noga **** brama i co i wszystko *** o ja ja wam mówię wszystko *** może czasem trochę mniejszy ale potem jeszcze większy

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)